Wylewki anhydrytowe – jakie wady i zalety ma ten rodzaj podkładu podłogowego?
Wylewki anhydrytowe to oprócz wylewek cementowych jeden z najpopularniejszych podkładów podłogowych. Jest to rozwiązanie z którego korzysta coraz więcej osób przy budowie i remontach w swoim domu. Warto bliżej poznać ten rodzaj wylewki i dowiedzieć się o jej zaletach oraz wadach, by produkt spełnił nasze oczekiwania i nie przyniósł zawodu.
Zalety wylewki anhydrytowej
Wylewka anhydrytowa to płynny podkład na bazie siarczanu, mający właściwości samopoziomujące. Dzięki tym właściwościom pozwala na uzyskanie idealnie równej i gładkiej posadzki. Zaoszczędza to nasz czas na szlifowanie i wyrównywanie podkładu. Wylewka anhydrytowa bardzo dobrze przewodzi ciepło i szybko się nagrzewa w porównaniu do wylewki cementowej, dlatego jest szczególnie polecana pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki płynnej konsystencji pozwala na dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy elementami instalacji grzewczej. Jest niewątpliwą zaletą jest także niewielka grubość, pozwalająca na uzyskanie cienkiej i wytrzymałej posadzki.
Wady wylewki anhydrytowej
Wylewki anhydrytowe o ile z powodzeniem sprawdzą się w środku pomieszczeń, to nie nadają się na zewnątrz. Mają mniejszą odporność i wytrzymałość na ścieranie niż wylewka cementowa, stąd nie można ich stosować na tarasy lub do pomieszczeń gospodarczych. Są także wrażliwe na wilgoć, więc jeśli planujemy wylewkę anhydrytową w łazience musimy pamiętać by odpowiednio ją zabezpieczyć.
Zadzwoń:
+48 509 293 183
Zobacz stronę:
https://tempo-spj.pl/oferta/gipsy
Dojazd:
- Dlaczego warto zainwestować w inteligentne systemy hydrauliczne i sanitarno-grzewcze? - 5 sierpnia 2024
- Jak prawidłowo wykonać hydroizolację wanny - 7 maja 2024
- Wełna Mineralna – grubość do ścian - 27 marca 2024