fbpx
BUDOWA PORADY 

Jak odzyskać skradzione mienie?

Budowa domu dla większości ludzi to największa inwestycja w życiu. Nic dziwnego, że szukamy dobrej ekipy i decydujemy się na użycie najlepszych materiałów, w końcu ma to być miejsce, gwarantujące bezpieczeństwo i wygodę przez wiele lat. Jednak zanim dojdziemy do etapu przeprowadzki, należy wcześniej zadbać o teren budowy i zabezpieczyć cenne materiały przed kradzieżą.

Inwestorzy mają do dyspozycji kilka rozwiązań, które pomogą ochronić plac budowy i pozwolą spać spokojnie. Jednym z najważniejszych jest ogrodzenie działki. Według prawa budowlanego, płot musi mieć co najmniej 1,5 m wysokości i ma spełniać dwie funkcje. Po pierwsze, ma stanowić barierę dla intruzów chcących wtargnąć na posesję, a po drugie wyznaczać granice własności i zabezpieczać przed wejściem na teren budowy osób nieupoważnionych np. dzieci. Warto również zadbać o oświetlenie działki, najlepiej w takich przypadkach sprawdzą się lampy wyposażone w czujniki ruchu. Dobrym posunięciem będzie także trzymanie materiałów i narzędzi w jednym, dobrze zamkniętym pomieszczeniu lub kontenerze, natomiast niezbędne budulce starać się kupować na bieżąco, aby zminimalizować ewentualne straty. No i ostatnim, często najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się pomoc sąsiedzka. Czujny sąsiad, który zwróci uwagę na to, co się dzieję na terenie budowy, kiedy nie ma tam ekipy budowlanej, to wielkie wsparcie. Nie ma jednak stuprocentowego zabezpieczenia przed złodziejami. Co możemy zrobić w sytuacji, kiedy staniemy się ofiarą rabunku? Możemy skorzystać z usług biura detektywistycznego. Sprawami poszukiwania skradzionego mienia, prywatni detektywi często się zajmują. Dzięki dużemu doświadczeniu, skrupulatnej pracy i zastosowaniu nowoczesnych technik podczas prowadzenia śledztwa, mamy pewność, że żaden szczegół nie umknie oku detektywa. Oprócz odzyskania skradzionych rzeczy, możemy liczyć na zdobycie dowodów obciążających sprawcę, w postaci zdjęć lub nagrań audio i video, które będziemy mogli wykorzystać podczas procesu sądowego.

Osoby zostawiające teren budowy bez zabezpieczenia wiele ryzykują, zatem, nie oszczędzajmy na właściwej ochronie, gdyż straty poniesione w skutek kradzieży, mogą okazać się znacznie większe. Jeśli pomimo zastosowania należytych zabezpieczeń, nasze mienie padnie łupem złodzieja, nie czekajmy i pozwólmy sobie pomóc. Praca doświadczonego detektywa takiego jak detektyw Warszawa – Biuro detektywistyczne BDR, szybko i skutecznie pozwoli ustalić sprawców kradzieży i odzyskać straty.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW