fbpx
BUDOWA 

Na co warto zwrócić uwagę wybierając namiot magazynowy?

Jeżeli planujesz zakup namiotu magazynowego, ale nigdy wcześniej nie miałeś styczności z produktami tego typu, zwróć uwagę na to, by sprawdzić podstawowe właściwości modelu, który Cię interesuje.

Zakup namiotu magazynowego może być świetną inwestycją. Niemniej jednak, w większości przypadków wymaga to choćby podstawowego przygotowania i zdobycia wiedzy na temat właściwości poszczególnych modeli. W tej publikacji opowiemy o podstawowych kryteriach, które mogą ułatwić Ci wybór namiotu odpowiadającego Twoim potrzebom.

Na samym początku warto jest określić powierzchnię, jakiej potrzebujesz. Zakres dostępnych produktów jest naprawdę szeroki, dlatego też poszukiwanie modelu w oparciu o Twoje potrzeby może znacząco ułatwić Ci zadanie. Jedne z najmniejszych modeli mają powierzchnię 12 metrów kwadratowych, natomiast bez problemu znajdziesz namiotu o powierzchni kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Pomocne może być również określenie budżetu – w wielu przypadkach cena idzie w parze z powierzchnią.

Kolejnymi aspektami, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, są materiały, z których wykonano konstrukcję oraz plandekę namiotu. To właśnie od tego zależy trwałość namiotu. W wielu modelach znajdziesz plandeki wykonane z materiału 400-550 g/m2, które powinny być już całkiem dobrym zabezpieczeniem. Pamiętaj, by sprawdzić zarówno materiał plandeki dachowej, jak też ścian bocznych – bardzo często ściany wykonuje się z innego materiału. W przypadku konstrukcji, należy zwrócić uwagę zarówno na materiał, z którego wykonano rury, jak też na łączniki.

Ostatnim istotnym kryterium jest wyposażenie namiotu. Już w najbardziej podstawowych modelach znajdziesz wywietrzniki, które umożliwiają cyrkulację powietrza oraz większą kontrolę nad temperaturą wewnątrz, a także fartuch odprowadzający wodę, który jest ważnym rozwiązaniem w kontekście wodoszczelności. Niektóre modele wyposażono również w dodatkowe oraz powiększane wejścia, co może być znaczącym ułatwieniem.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW