fbpx
DOM REMONT 

Na czym polega cyklinowanie parkietu?

Drewniane parkiety, od zawsze cieszą się dużym powodzeniem i nigdy nie wychodzą z mody. Zadbane stanowią niezaprzeczalną ozdobę każdego wnętrza, zachwycają pięknem i ponadczasowością naturalnego materiału. Dodatkowym atutem takiej podłogi jest możliwość wielokrotnego odnowienia poprzez cyklinowanie, które przywróci dawny wygląd i blask oraz pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

 

Cyklinowanie parkietu to praca stolarska, przedłużająca życie podłogom, polegająca na zeszlifowaniu całej powierzchni, usunięciu wszystkich powłok lakierniczych i warstwy zniszczonego drewna. Proces ten odbywa się zwykle raz na kilka lat, a regularnie wykonywany wpływa na zwiększenie trwałości podłogi i zapewnia elegancki wygląd, który nigdy się nie nudzi. Do sprawnego przeprowadzenia renowacji, niezbędna jest cykliniarka – maszyna wygładzająca powierzchnię parkietu oraz pozwalająca szybko i sprawnie usunąć stare warstwy lakieru. Odnowę, możemy przeprowadzić samodzielnie, dysponując niezbędnymi narzędziami, jednak nie jest to łatwa czynność i osoba bez doświadczenia może trwale uszkodzić drewno. Lepszym rozwiązaniem, będzie zlecenie renowacji parkietu firmie, która zajmuje się tym zawodowo. W ofercie, oprócz samego cyklinowania, uzyskamy pomoc w wykonaniu niezbędnych czynności, które przygotują podłogę do oczyszczania m.in., przekładanie całego parkietu, uzupełnianie miejscowe, wymiana uszkodzonych klepek, czyszczenie listew, dopasowanie progów, bejcowanie, malowanie, pastowanie czy lakierowanie. Pozwala to zabezpieczyć drewno przed działaniem wilgoci, brudu czy pleśni.

 

Zakładów stolarskich, wykonujących tego typu zlecenia jest bardzo dużo, bez wzglądu na to czy mieszkamy w dużym czy małym mieście, przed dokonaniem wyboru, warto wyszukać doświadczone firmy oraz zapoznać się z opiniami na ich temat. Jest to niezwykle istotny krok, zapewniający zadowolenie z efektu końcowego.  Najprostszą metodą jest użycie wyszukiwarki internetowej. Jeśli mieszkamy np. w Krakowie, wpisując frazę – cyklinowanie Kraków, uzyskamy pełny wykaz stolarni przeprowadzających renowację podłóg.  Nie ważne, czy wybierzemy małą, rodzinną firmę, czy duży zakład, oferujący szeroki zakres usług, ważne żeby praca była wykonana starannie i profesjonalnie.

 

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW