fbpx
klej ognioodpornyPORADY 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

W okresie grzewczym łatwo o zagrożenie pożarowe. Czasem wystarczy jedna iskra, by wszystko obróciło się w popiół. Materiały ogniotrwałe podniosą poziom bezpieczeństwa w Twoim najbliższym otoczeniu. Ich główna funkcja to odporność na wysokie temperatury, ochrona innych materiałów i zapewnienie izolacji cieplnej.
Dobór odpowiedniego materiału jest całkowicie uzależniony od miejsca zastosowania. Najważniejszym kryterium będzie tu temperatura, jaką dany materiał może wytrzymać. Choć to wydaje się oczywiste, nie wszyscy udają się do specjalisty. Mimo ogromnego ryzyka zawsze znajdzie się ktoś, kto na własną rękę sprawdza jak wysoką temperaturą zniosą zakupione materiały ogniotrwałe. Niestety prawda jest taka, że wrzucenie sznura ceramicznego do ognia, czy innego źródła ciepła, nie daje żadnych gwarancji na trwałość. Pewność można uzyskać jedynie używając sprawdzonych materiałów i fachowej porady.
Dla przykładu, przy stawianiu kominka, klej ognioodporny (http://ceramic.com.pl/kategoria/elementy-mocujace/klej-ognioodporny-nitrill) powinien zawierać jak najwięcej tlenku krzemu, gwarantuje to wytrzymałość całej konstrukcji. Klej ognioodporny najczęściej stosowany jest przy wiązaniu cegieł osłonowych czy izolacyjnych. Z powodzeniem może być stosowany przy budowie pieców do wypalania ceramiki czy wszystkich prac naprawczych i instalacyjnych.
Do uszczelniania pieców i komór piecowych najlepszy będzie sznur ceramiczny. Swoje zastosowanie znajduje też w izolacji mediów gorących jak i zimnych, przewody wentylacyjne kominy-ma wszechstronne zastosowanie. Tu też w zależności od miejsca przeznaczenia, materiał z którego jest wykonany powinien mieć różne właściwości. Przy wyborze sznura, należy mieć też na uwadze czynniki inne niż cieplne. Istotne znaczenie ma częste otwieranie drzwi pieca czy agresywne substancje żrące takie jak kwasy.
Nie ma co igrać z ogniem, właściwie dobrane materiały ogniotrwałe, nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale też skuteczną izolację i oszczędność energii cieplnej.

ARTYKUŁY SPONSOROWANE

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW