fbpx
projektowanie wnętrzDOM 

Od czego zacząć projektowanie wnętrz?

Jeśli planujesz budowę domu lub kupno mieszkania, na pewno w myślach projektujesz swoje przyszłe wnętrza. Ale czy rzeczywiście robisz to dobrze? Czy korzystasz z odpowiednich narzędzi? Z naszego poradnika dowiesz się jak nie popełnić szkolnych błędów, których konsekwencje mogą uprzykrzać życie przez wiele kolejnych lat.

 

W czym projektować wnętrza?

Projektowanie wnętrz odbywa się dziś z udziałem programów komputerowych. Bez względu na to, czy chcesz kompleksowo zaprojektować całe mieszkanie czy tylko jedno pomieszczenie, doradzamy stosowanie odpowiednich programów. A ich wybór jest naprawdę ogromny. Od komercyjnych programów dla zawodowców, takich jak Studio 3D MAX, aż do bezpłatnych programów do projektowania wnętrz, stworzonych z myślą o użytkowaniu do celów prywatnych. Obsługa darmowych programów jest zwykle prosta i szybka. Wybór najlepszego programu nie jest jednak prosty i warto kierować się jego możliwościami, jakością renderingu i grafiki, a także zasobnością bibliotek obejmujących meble i pozostałe elementy wyposażenia. Wielu producentów mebli i ceramiki udostępnia własne biblioteki, które można importować do programów i stosować w projektach. Pozwala to wiernie wizualizować wnętrze, o jakim marzymy.

 

Koncepcja

Bardzo duża liczba osób rozpoczyna projektowanie wnętrz na własną rękę, nie mając żadnej koncepcji. W efekcie powstają wnętrza  niespójne, bez harmonii, wzajemnie się wykluczające pod względem wystroju i aranżacji. Znajdziemy w nich przypadkowo wybrane materiały, meble, kolory. Przebywanie w takich pomieszczeniach przez dłuższy czas, może powodować uczucie zdenerwowania, niepokój, a nawet niechęć do domu i ludzi (np. z powodu zastosowania agresywnych kolorów w salonie lub sypialni). Koncepcja na swoje przyszłe wnętrza jest bardzo ważna i pozwoli Ci stworzyć pomieszczenia, które będą nie tylko ładne i funkcjonalne, ale przede wszystkim będziesz się w nich dobrze czuć.

 

A co jeśli nie masz koncepcji?

Tak też może się zdarzyć. Ale nie przejmuj się tym. W takich przypadkach trzeba szukać inspiracji. Odpowiednim miejscem są magazyny wnętrzarskie, strony poświęcone projektom mieszkań, a także odwiedzane przez Ciebie wystawy, targi czy nawet sklepy budowlane. Dobrym rozwiązaniem  jest również skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta wnętrz.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW