Posadzka anhydrytowa – gdzie sprawdzi się najlepiej?
Posadzki anhydrytowe to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie wylewek podłogowych, charakteryzujące się wysoką wytrzymałością przy stosunkowo cienkiej warstwie wylewki oraz właściwościami samopoziomującymi. Gwarantuje to uzyskanie idealnie równej i gładkiej powierzchni, nawet w dużych pomieszczeniach. W wielu sytuacjach sprawdzi się o wiele lepiej niż tradycyjna wylewka cementowa. Warto więc bliżej poznać ten rodzaj wylewki, który powoli zaczyna wypierać dotychczas stosowany cement.
Posadzka anhydrytowa – właściwości
Ten rodzaj wylewki to gotowa mieszanka w postaci płynnej, powstająca z odwodnionego gipsu, zwanego anhydrytem. Cechą charakterystyczną tego rodzaju wylewki jest krótki czas wysychania oraz wysokie parametry wytrzymałościowe, dzięki czemu wystarczy niewielka grubość wylewki by uzyskać trwałą i wytrzymałą posadzkę. Z tego też względu idealnie nadaje się jako wylewka na ogrzewanie podłogowe, ponieważ bardzo dobrze przewodzi i oddaje ciepło na mieszkanie. Krótki czas wysychania znacząco przyśpiesza możliwość przystąpienia do dalszych prac, co ma istotne znaczenie jeśli zależy nam na jak najszybszym zakończeniu remontu.
Gdzie stosować ten rodzaj wylewki?
Jak wspomniano posadzka anhydrytowa sprawdzi się idealnie jako jastrych grzewczy ale nie tylko. To także świetny wybór w dużych pomieszczeniach jak obiekty handlowe gdzie ważne jest uzyskanie idealnie równego podkładu podłogowego w krótkim czasie. Ze względu na małą grubość wylewki, a tym samym niewielki ciężar może być ona stosowana także na drewnianych stropach. Ten rodzaj wylewki niekorzystnie znosi kontakt z wodą, więc w pomieszczeniach gdzie byłby narażony na działanie wilgoci należy zapewnić mu odpowiednią ochronę hydroizolacyjną. W pozostałych przypadkach z powodzeniem możemy stosować ten produkt.
Zadzwoń:
+48 509 293 183
Zobacz stronę:
https://tempo-spj.pl/oferta/gipsy
Dojazd:
- Dlaczego warto zainwestować w inteligentne systemy hydrauliczne i sanitarno-grzewcze? - 5 sierpnia 2024
- Jak prawidłowo wykonać hydroizolację wanny - 7 maja 2024
- Wełna Mineralna – grubość do ścian - 27 marca 2024