fbpx
DOM OGRÓD 

Prosperplast – producent doniczek z plastiku

Trudno wyobrazić sobie dom bez roślin czy kwiatów. To one tworzą ogólny klimat – zarówno wewnątrz posiadłości, jak i w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Obecnie osoby pragnące wzbogacić aranżację ogrodu o dodatkowe elementy mają szeroki wybór przygotowanych z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników doniczek z plastiku. Dlaczego są one tak popularne oraz w jaki sposób dokonać najlepszych decyzji? Odpowiedzi poniżej.

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że tworzywa sztuczne stanowią niezwykle uniwersalny surowiec. Doniczki plastikowe różnią się pod względem wielkości, ale także kształtów czy kolorów. To, co łączy produkty najlepszej jakości to ich trwałość, ale i estetyka, gdyż można je dopasować zarówno do aranżacji ogrodowych, jak i tych zaprojektowanych do wnętrza czy tarasu. Minęły już czasy, gdy tworzywa sztuczne odstraszały potencjalnych użytkowników przestarzałym, czy wręcz topornym designem.

 

Niewątpliwą zaletą pozostaje łatwość utrzymywania tych pojemników w czystości oraz możliwość bezproblemowego przenoszenia. Trzeba zauważyć, iż takie doniczki posiadają zasadniczą przewagę nad ceramicznymi w aspekcie ciężaru. Tworzywo plastikowe znacznie łatwiej przenieść, natomiast wcale nie wpływa na ich stabilność. Wiele zależy od tego, jak będzie się prezentowała kwestia zastosowania podobnych doniczek. W ofercie firmy Prosperplast znajdują się zarówno konstrukcje ażurowe, imitujące wiklinę, drewno, a nawet ceramikę, jak również bardziej solidne modele mające za zadanie chronić rośliny w ogrodzie czy szklarni.

 

Dawno odeszło się również od jednego kształtu – współcześnie nabyć można zarówno kwadratowe, walcowate, okrągłe, stożkowe jak i inne typy doniczek w klasycznych, stonowanych barwach lub przeciwnie – wzorzyste, oddające charakter wnętrza lub ogrodu. Przestrzeń tworzą bowiem nie tylko duże elementy, lecz także detale i tę kwestię projektanci poszczególnych rozwiązań dekoracyjnych starają się rozumieć coraz lepiej. Tworzywa sztuczne gwarantują również ochronę przed promieniowaniem UV, atakami pasożytów, glonów czy grzybów (rzecz jasna przy odpowiedniej, aczkolwiek nie wymagające wiele nakładu czasu czy pieniędzy konserwacji).

 

Doniczki z plastiku, a konkretniej technorattanu, są ogólnodostępne, a ich ceny mieszczą się w rozsądnym przedziale. Oczywiście, nie można zakładać, że będą one nam służyły przez dziesięciolecia. Tworzywo sztuczne charakteryzują również właściwości, które nie każdemu przypadną do gustu. Niestety doniczki takie szybko się nagrzewają, co prowadzi do odparowywania wody. Rozwiązaniem jest w takim wypadku chowanie donic pod ziemię. Dzięki temu nie zagrożą im gwałtowne zmiany temperatur (jeśli są trzymane na zewnątrz), a roślina będzie lepiej izolowana od chłodu. Donice ogrodowe z plastiku posiadają specjalne wzmocnienie – co zasadniczo niweluje tę niedogodność. Dobierając doniczkę trzeba zaznajomić się z podstawowymi zasadami – roślina musi mieć miejsce do rozwoju, warto więc wybierać nieco większe modele, by sadzonki miały szansę osiągnąć pełnię wzrostu.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW