fbpx
DOM MEBLE 

Skandynawski styl w naszych domach

Ostatnimi czasy styl skandynawski wkradł się niejako do naszych domów. Mnóstwo mebli i dodatków w tym stylu trafiło do sklepów i spotkały się one z bardzo przychylnym odbiorem w Polsce. Wiele osób uzupełnia nimi swoje domy, inne natomiast decydują się tylko i wyłącznie na taki styl. Jest on bowiem bardzo klasyczny, uniwersalny i tak naprawdę przypada do gustu większości z nas.

Eleganckie i proste krzesła

Szczególną popularnością cieszą się jednak krzesła w stylu skandynawskim. Są one bowiem połączeniem prostoty i klasyki z nowoczesnością. Zazwyczaj mają bardzo proste, drewniane nogi. Nie mają one jakiegoś skomplikowanego kształtu, ani też żadnych zdobień. Jednak pomimo tego, takie krzesła przykuwają nasz wzrok. Oczywiście siedzisko również jest bardzo proste, ale jednocześnie nowoczesne. Wykonane z bardzo modnych materiałów. Kształt siedziska bywa różny, jednak zazwyczaj są one bardzo podobne do tradycyjnych krzeseł. Czasem nieco wygięte, nawiązujące swym stylem do modernizmu.

Kolorystyka w stylu skandynawskim

Jeśli natomiast chodzi i kolorystykę takich właśnie krzeseł, jest ona dość ograniczona. Zazwyczaj w stylu skandynawskim operuje się trzema podstawowymi kolorami. Mowa tutaj przede wszystkim o czerni, szarości oraz bieli. Te dość “surowe” kolory świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu. Takie białe krzesło optycznie powiększa pomieszczenie, w którym stoi. Jeśli natomiast chcemy je jakoś ożywić, możemy zakupić kolorową poduszkę. W stylu skandynawskim dodatki zazwyczaj są czerwone lub też musztardowe. To daje świetny kontrast i przełamuje tą dość surową i spokojną kolorystykę, nawiązującą do skandynawskich krajobrazów.

Solidność i jakość krzeseł

Tego typu krzesła, choć stosunkowo proste, nie są wykonywane bez dbałości o szczegóły. Wręcz przeciwnie, do ich wykonania pochodzi się z ogromną pieczołowitością. Są one stosunkowo lekkie i nie składają się ze zbyt dużej ilości elementów. To natomiast mogłoby nam się kojarzyć z marną jakością. Tymczasem wszystkie elementy są ze sobą trwale i przede wszystkim bardzo solidnie połączone. Plusem jest także to, iż takie łączenia są praktycznie niewidoczne. Choć krzesło jest lekkie, siedzisko ma naprawdę bardzo dużą wytrzymałość. Natomiast same materiały, z których wykonane są krzesła, są naprawdę rewelacyjnej jakości.

Gdzie zakupimy krzesła w skandynawskim stylu?

Dziś tego typu krzeseł na rynku zdecydowanie nie brakuje. Jest na nie ogromny popyt i zapotrzebowanie, dlatego też w ogromnych ilościach trafiają one do Polski. Możemy dokonać ich zakupu zarówno w wielu sklepach stacjonarnych, jak i w tych internetowych.

 

 

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fskandynawski-styl-w-naszych-domach%2F&data=2018-08-20&tytul=Skandynawski styl w naszych domach): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56