fbpx
PORADY 

Wentylacja a kominek

Jeśli chcemy mieć dom z kominkiem, powinniśmy pomyśleć o skutecznej wentylacji. Niezależnie od tego, czy chcemy wybudować dom od podstaw, czy będzie to wynajmowane mieszkanie, czy też stary dom nabywany przez nas z przeznaczeniem do remontu, konieczne jest zapewnienie sprawnej wentylacji przed rozpoczęciem korzystania z kominka.

Nieprawidłowo działająca wentylacja w budynku – konsekwencje

Niewystarczająco sprawnie działająca wentylacja może doprowadzić do upośledzenia funkcjonowania kominka i odwrotnie: źle zbudowany kominek będzie wpływał negatywnie na wentylowanie wnętrza domu. Jak uniknąć takiego negatywnego oddziaływania na siebie nawzajem tych dwóch czynników?

Wentylacja w domach z kominkami z otwartą komorą spalania

Pomieszczenia, w których znajduje się kominek, powinny być odpowiednio wentylowane, aby spalanie przebiegało w sposób niezakłócany, a przede wszystkim bezpieczny. Przebywanie w pomieszczeniu niedostatecznie wentylowanym, ale opalanym kominkiem (lub kozą grzewczą) może doprowadzić do zatrucia czadem. Aby proces ten przebiegał bezproblemowo, rodzaj wentylacji powinien być dopasowany do rodzaju kominka.

Kominki z otwartą komorą spalania są wyzwaniem dla inwestorów, którzy chcą mieć dom energooszczędny, a tym bardziej dom pasywny. Aby przewiew w pomieszczeniu z kominkiem z otwartą komorą spalania był wystarczający, konieczne jest zainstalowanie wentylacji grawitacyjnej, lub wentylacji nadciśnieniowej, tudzież wentylacji nawiewno-wywiewnej. Koniecznością jest zainstalowanie kanału wyprowadzającego zużyte powietrze w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek i musi być to kanał przeznaczony wyłącznie dla oczyszczania pomieszczenia z kominkiem. W przypadku wentylacji grawitacyjnej zachodzi ryzyko dostarczania niewystarczającej ilości świeżego powietrza. Poznamy to po tym, że podczas rozpalania w piecu dochodzi do tak zwanej cofki, czyli do gromadzenia się dymu w pomieszczeniu (dym powinien ulatywać przez komin na zewnątrz). Aby wspomóc cyrkulację powietrza, warto zainstalować specjalne nawiewniki (z funkcją zamykania, gdy kominek nie jest używany).

Wentylacja w domach z kominkami z zamkniętą komorą spalania

Kominki z zamkniętą komorą dobrze współgra z każdym dowolnym rodzajem wentylacji (naturalną, mechaniczną wywiewną lub mechaniczną nawiewno-wywiewną). Powietrze potrzebne do przeprowadzenia procesu spalania doprowadza się do kasety zwykle przez specjalny kanał umieszczony w podłodze (sprawdź, ile kosztuje instalacja wentylacji Gdańsk tego typu). Specjaliści radzą, aby dla bezpieczeństwa umieścić w takim pomieszczeniu dodatkowy kanał wyprowadzający powietrze.

Related posts

    https://sellio.store/pl/page/21/
zestaw biżuterii ślubnej dla kobiet - maniolo.pl opinie - Wszystkie zestawy biżuterii ślubnej dostępne są tylko dla kobiet
http://www.sklepbiker.pl/category/rowery-giant,698 rowery giant tanie rowery kross niskie ceny Proponujemy renomowany sprzęt sportowy – rowery Giant, narty Salomon, Rossignol także wiele więcej. Sprawdź swoją możliwość na www.sklepbiker.pl oraz wystaw na znakomitą jakość w niskiej cenie.
lulany prices http://lulany.com/     
    https://viankoshop.com/pl/terkotki/ https://cetia.pl/terkotki/
    Chłopcy Birtish płaskie buty dziecięce ciepłe płaskie buty chłopiec piasek dziewczyny wydajność ciepłe bawełniane buty dziewczyny księżniczka buty ciepła bawełna Chłopcy Birtish płaskie buty dziecięce ciepłe płaskie buty chłopiec piasek dziewczyny wydajność ciepłe bawełniane buty dziewczyny księżniczka buty ciepła bawełna     fartuch gastronomiczny
    https://marketorio.pl/page/4019/    https://shopinio.pl/page/23/    https://web-geek.info/de/    https://trip-zone.info/