fbpx
DOM PORADY 

Wybieramy system monitoringu – na co zwrócić uwagę?

Gdy wybieramy system monitoringu, musimy mieć na uwadze sporo kwestii. Trzeba znać mocne i słabe strony systemów, by z korzyścią wybrać odpowiedni dla naszych potrzeb i monitorowania nieruchomości. W zależności od finansów i tego, czego potrzebujemy, wybieramy monitoring IP, monitoring gradacyjny, z kamerami przemysłowymi (https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa ). Można też łączyć elementy systemu w zależności od potrzeb.

Monitoring typu IP bardzo dobra opcja – wykorzystując ją mamy gwarnację najlepszej jakości obrazu, bez względu na porę dnia czy atmosferyczne warunki. Nowe kamery IP pozwalają na uzyskanie precyzyjnego, bardzo nastawionego na detale obrazu. Kamery do monitoringu IP (https://www.montersi.pl/monitoring-ip ) maja czujniki ruchu, dodatkowe oświetlenie i czujniki podczerwieni, co jest przydatne w nocy i w razie, gdy pogoda jest niekorzystna.

Plusy monitoringu IP

Na początek – na pewno prostota montażu i szereg funkcjonalności. Nie potrzeba dodatkowych rejestratorów, obraz z kamer obejrzymy na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci. To daje szereg możliwości. Nieważne – wakacje poza Polską, zakupy na osiedlu, w każdej chwili sprawdzamy czy wszystko z naszą posesją w porządku.

Sieciowy monitoring bardzo przewyższa tradycyjny analog, bo ma mnóstwo udogodnień. Na przykład wykorzystanie kamer IP. eliminuje konieczność wykorzystywania zasilaczy, rejestratorów. Poza tym, nie trzeba prowadzić dodatkowych instalacji elektrycznych by zasilić kamerę. Tu zasilanie pochodzi prosto ze skrętki, co świetnie się sprawdza. Wystarczy dostęp do internetu i od razu sprawdzamy obraz z kamer. Trzeba zalogować się do usługi na urządzeniu jak komputer czy tablet. I to wszystko. W zależności od typu i modelu kamery, jakość obrazu będzie różna. To daje możliwość dowolnego kombinowania urządzeń, które odpowiadają nam najbardziej.

W sklepie montersi.pl każdy, nawet najbardziej wymagający użytkownik znajdzie kompleksowe rozwiązania do monitoringu. Zainteresowane osoby znajdą fachową pomoc pracowników, który rzetelnie i konkretnie udzielą odpowiedzi na każde pytanie.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW