fbpx
DOM NARZĘDZIA 

Cena instalacji fotowoltaicznej

Coraz więcej z nas decyduje się na instalację paneli słonecznych na dachach swoich domów, by móc korzystać z wytwarzanej za ich pośrednictwem energii elektrycznej. Jej samodzielna produkcja wydaje się znacznie bardziej opłacalna od korzystania z usług działających na rynku operatorów. Zobaczmy, ile kosztuje kompletna instalacja fotowoltaiczna, o jakich wydatkach należy pomyśleć, oraz jakie kroki powziąć, by montowana aparatura była skuteczna, bezpieczna i tania.

Panele to nie wszystko

Myśląc o energii słonecznej, pierwsze co przychodzi nam do głowy to panele słoneczne. Jednak są one tylko jednym z wielu elementów skomplikowanej instalacji, a ich montaż stanowi zwieńczenie długiego procesu. Lista kosztów, z jakimi musimy się liczyć, jest długa i zawiera między innymi cenę przygotowania profesjonalnego projektu planowej inwestycji, zakup ogniw i systemu montażowego oraz opłatę, którą pobierze specjalista lub firma dokonująca instalacji wszystkich elementów.

Przyjmuje się, iż średni koszt najpopularniejszego 5 kW zestawu paneli słonecznych wraz z osprzętem to około 30 tys. PLN. Dla jednych to zbyt duża kwota, dla innych – niewielka. Należy jednak mieć na uwadze, że instalacja fotowoltaiczna cały czas pracuje i generuje wymierne oszczędności. Zmniejsza lub całkiem likwiduje potrzebę kupowania energii od operatorów, a nadprogramową ilość kilowatów możemy odsprzedać.

Zysk prosto z nieba

Każdy wyprodukowany przez nas za pomocą instalacji fotowoltaicznej kilowat energii to zysk i oszczędność. Ceny energii elektrycznej rosną i rosnąć będą, dlatego też własna elektrownia słoneczna na dachu lub w ogrodzie to coraz ciekawsza alternatywa dla kupowania prądu od dużych graczy w coraz wyższych cenach.

Zasilanie pralki, kuchenki lub używanie tej energii to podgrzewania wody w domu pozwoli na zmniejszenie wydatków, kontrolowanie zużycia prądu, oraz pozwoli na uniezależnienie się od dostawców. Dodatkowo wysokiej klasy i coraz to nowocześniejsze urządzenia stają się wydajniejsze i pozwalają na większe oszczędności i zmniejszenie kosztu produkcji energii elektrycznej.

Państwo pomoże

Koszt takiej instalacji może dla wielu osób okazać się zbyt wielki, a zwrot zbyt powolny. Dlatego warto zainteresować się różnymi ogólnokrajowymi, jak i lokalnymi inicjatywami oferującymi możliwość współfinansowania, nisko oprocentowane kredyty lub inne pomocne instrumenty. Na rynku działają także profesjonalne firmy oferujące nie tylko projekty i montaż, ale także wszelkie wsparcie w dziedzinie uzyskiwania energii słonecznej.

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fcena-instalacji-fotowoltaicznej%2F&data=2019-09-25&tytul=Cena instalacji fotowoltaicznej): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56