fbpx
BUDOWA NARZĘDZIA REMONT ZAKUP 

Co warto wiedzieć o pilarkach

To kolejna dosyć spora kategoria stolarskich elektronarzędzi. Także w majsterkowaniu, pilarki są bardzo przydatne. Zależnie od zastosowania mają różnice konstrukcyjne i różnią się też sposobem działania. Cecha wspólna pilarek to konieczność uważnego używania, bo tu sekundy decydują o uszczerbku na zdrowiu.

Kilka słów o pilarkach

Na rynku znajdziemy różne narzędzia w tej kategorii. Profesjonalne zastosowania i te, które są bardziej amatorskie. Nie kupuj najtańszych, zawsze to mówię. Słaba jakość to słaba praca. Tutaj masz mała precyzję działania w tych najtańszych dlatego lepiej sobie wybrać oś ze średniej półki albo w ogóle dopasować do budżetu, którym dysponujesz. Pilarki konstrukcyjnie dzielone są na sporo wariantów.

Szablasta, czyli uniwersalna

Tnie drewno i metal, gdy dobierzemy odpowiedni brzeszczot. Świetna przy rozbiórkach.

Wyrzynarka

Uniwersalna – konstrukcja zwarta, niewielkie rozmiary. Dobre do nieregularnych kształtów, otworów w blatach. Widać w nich mocno różnice jakościowe. Te tańsze łatwo wpadają w wibracje, ostrze może być niestabilne. Powoduje to powyrywane krawędzie i inne niedociągnięcia. Są też bezprzewodowe wyrzynarki, wygodnie się na nich pracuje, jednak ich cena jest wyższa od kablowych, ale to akurat już norma.

Ręczna pilarka tarczowa

Przenośna, mocna i taka, gdzie bardzo musisz uważać na to, gdzie jest ostrze. Proste długie cięcia to jej chleb codzienny. Z odpowiednim osprzętem zyskasz bardzo proste krawędzie, podobnie jak w stołowych pilarkach. Są dostępne wersje akumulatorowe.

Stołowa pilarka tarczowa

Wersja warsztatowa, bardziej profesjonalna choć mamy do czynienia z bardzo szerokim spektrum zastosowań to też możemy robić nią cięcia poprzeczne i wzdłuż krawędzi. Często ma dodatkowy osprzęt, z którym cięcie elementów może przebiegać pod różnymi kątami.

Pilarka kątowa

Wyspecjalizowana wersja tarczowej, służąca do docinania wąskich elementów i precyzowania ich pod kąt, albo do poprzecznego cięcia.

Pilarka taśmowa

Najwyższa precyzja, wycinanie nieregularnych kształtów. Innymi pilarkami – nie do zrealizowania. Uwielbiana przez osoby z branży modelarskiej. Ostrze cienkie, ale stabilny stół gwarantuje niesamowite efekty pracy.

Zapamiętaj – ważne są ostrza, w każdej pilarce. Jakość przede wszystkim, nie tylko cena. To ma przełożenie na komfort i jakość efektów wykonanej pracy.
Artykuł dostarczył sklep Akcesoria.cnc.info.pl zajmujący się sprzedażą narzędzi oraz części z działu automatyki – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/10-automatyka

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW