fbpx
DOM 

Co warto wiedzieć przed zakupem paneli podłogowych?

Panele są rozwiązaniem, które często pojawia się w Polskich domach. Pozwalają nie tylko na znalezienie idealnie dopasowanego do naszego wnętrza wzoru podłogi, ale też są dość wytrzymałe i tanie. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty charakteryzują się taką samą jakością, dlatego przed dokonaniem wyboru i zakupieniem nowej podłogi należy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. W ten sposób zapewnimy sobie satysfakcję z udanych zakupów, a nasz dom zyska piękną podłogę na długie lata.

Panele czy deski?

Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć jest właśnie wybranie pomiędzy panelami podłogowymi, a deskami drewnianymi. Mimo że panele świetnie imitują wygląd drewna i dają nam szansę wybrania praktycznie dowolnego stylu, zarówno pod względem faktury, jak i kolorystyki, wybierając to rozwiązanie, nie możemy jednak cieszyć się obecnością w naszym domu litego drewna. Z kolei decydując się na prawdziwe drewno, jak to, z którego wykonane są podłogi drewniane z Leszna, wprowadzamy najwyższej jakości naturalne materiały do wystroju, dzięki czemu zapewnimy niepowtarzalny charakter każdego pomieszczenia.

Wzór

Jeśli jednak zdecydujemy się na panele – na samym początku musimy zastanowić się nad wzorem, jaki dobrze wpasuje się w całość projektu. Jest to istotne, ponieważ sprawimy w ten sposób, że całe pomieszczenie zyska spójną estetykę i będzie wyglądało bardziej stylowo. Należy mieć również na uwadze, że samo wybranie konkretnego gatunku drewna nie wystarczy, by dopasować podłogę do reszty wystroju – w zależności od sposobu wykończenia drewno nabiera zupełnie innej barwy, możliwe jest również podkreślenie jego naturalnej struktury i faktury. Ten sam efekt widoczny jest, jeśli porównamy różne rodzaje paneli.

Rodzaj

Warto w tym momencie zaznaczyć, że wśród popularnych rozwiązań dominują dwa rodzaje paneli: fornirowane i laminowane. Fornirowane panele są pokryte cienką warstwą prawdziwego drewna, za to laminowane tylko imitują drewno swoim wyglądem – co więcej, mogą imitować nie tylko drewno, ale też beton czy kamienie. Wybierając rodzaj paneli, należy pamiętać o jakości takiego produktu, nawet jeśli znajdziemy wzór idealnie odpowiadający naszym potrzebom – jeśli powierzchnia panela nie jest odporna na ścieranie, taka inwestycja nie sprawdzi się na długo. Właśnie dlatego podłogi, które pozornie wyglądają bardzo atrakcyjnie z powodu niskiej ceny, nie są najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na trwałości.

Klasa ścieralności

W dobraniu odpowiednich paneli pomoże nam ich klasa ścieralności. Takie oznaczenie znajduje się na każdym opakowaniu z panelami i jest jasnym wskazaniem na temat wytrzymałości danego produktu. Im wyższa klasa ścieralności, tym nasza podłoga będzie bardziej odporna na uszkodzenia wynikające z jej użytkowania. Oczywiście nie każde pomieszczenie potrzebuje tak samo trwałych podłóg – w najsolidniejsze panele warto inwestować w miejscach, z których korzysta dużo osób, np. w biurach. W domu najwytrzymalsze podłogi powinny znaleźć się w salonie czy w kuchni, z kolei na przykład w sypialni aż tak wysoka trwałość nie jest konieczna.

Podłoga jest podstawą całego projektu, dlatego warto zadbać o jej jakość i atrakcyjny wygląd, które zapewnią nam komfort i satysfakcję przez wiele lat użytkowania. Decydując się na jakościowe rozwiązania, sprawimy, że wymiany paneli na nowe unikniemy przez bardzo długi czas.

Related posts

https://codeengineers.com/pl/offer/4/remarketing-google-i-facebook
https://maniolo.pl/meskie-art-do-snu-i-wypoczynku/ - do 30 złotych - Nikt nie może uwierzyć ze takie markowe produkty znajdziesz już do 30 złotych
http://www.sklepbiker.pl/category/rowery-giant,698 rowery giant rowery kross wyprzedaż niskie ceny Rower Giant, Winora, Merida – markowe cechy i proste ceny. Wpadnij na www.sklepbiker.pl.
https://rotateit.pl/felgi konfigurator felg Ruda Śląska Jeśli interesują Cię nowe, błyszczące felgi – felgi Ruda Śląska, to tam znajdziesz bogaty ich wybór. Konfigurator felg ruda Ślaska - dobierzemy, wyważymy odpowiednie felgi do Twojego auta. Zapraszamy!          https://shopcode.pl/produkt/spodnica-model-sp115-beige-lanti/     17*14 "Pedicure Spa NEON BAR piwny z prawdziwego szkła PUB znaki świetlne wystawa sklepowa pakowanie żarówki garażowe światła reklamowe