fbpx
NARZĘDZIA PORADY PRODUKCJA 

Czy warto wybrać namiot magazynowy?

Potrzebujesz przestrzeni, w której będziesz mógł przechowywać większą ilość materiałów? Zastanawiasz się nad tym, co będzie najlepszą inwestycją? Czas poznać namioty magazynowe.

Namiot magazynowy – co to jest?

To przestrzeń do przechowywania materiałów, która cechuje się niskimi kosztami zakupu, możliwością zmiany położenia, a także brakiem konieczności uzyskania zgody administracyjnej oraz niskimi kosztami eksploatacji. Sprawdzają się, jako miejsce do magazynowania różnorodnych materiałów, o bardzo szerokim zakresie rodzaju oraz przeznaczenia.

Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie namiotów magazynowych na przykład, jako miejsce przechowywania maszyn, pojazdów czy tworzenie przestrzeni warsztatowej. Co ciekawe – namioty kojarzone przede wszystkim z pewną formą elastyczności (choćby ze względu na możliwość zmiany położenia), charakteryzują się również trwałością.

Nowe modele, tworzone przez sprawdzonych producentów często oparte są na mocnej powłoce PVC. Ta z kolei wyróżnia się powstrzymywaniem promieniowania UV, a co więcej – nie przepuszcza cieczy. Stąd też coraz częściej namioty magazynowe wykorzystywane są do przechowywania materiałów wrażliwych na pewne warunki atmosferyczne.

Czy to się opłaca?

Osoby postawione przed koniecznością stworzenia przestrzeni magazynowej powinny wkalkulować w budżet niemałą inwestycję. Warto jednak zwrócić uwagę na sporą różnicę kosztów pomiędzy budową murowanego magazynu, a zakupem namiotu magazynowego. W największym uproszczenie – wybór namiotu jest po prostu znacznie tańszy.

Wynika to przede wszystkim z tego, że koszt budowy murowanego (czy też stalowego) magazynu zawiera w sobie wydatki związane z przygotowaniem planu, zakupem materiałów, budową przestrzeni, a także wykończeniem. Jak już wspominaliśmy – namioty cechują się niskimi kosztami eksploatacji i w tym aspekcie również tradycyjny magazyn jest rozwiązaniem bardziej kosztownym.

Oczywiście obok zakupu namiotu i budową własnego magazynu jest jeszcze alternatywa, na którą może pozwolić sobie część osób. To wynajęcie przestrzeni u właściciela magazynu. W tym przypadku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki umowy i przeanalizować wydatki w perspektywie długoterminowej.

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fczy-warto-wybrac-namiot-magazynowy%2F&data=2018-09-27&tytul=Czy warto wybrać namiot magazynowy?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56