fbpx
BUDOWA DOM 

Jak stosować ocieplenie pianką?

Ocieplanie budynków zimą stało się pewnym obowiązkiem, dlatego wciąż poszukujemy optymalnych sposobów, aby ochronić dom przed przenikaniem niskiej temperatury, do jego wnętrza. Czy faktycznie pianka PUR odznacza się dobrymi właściwościami termicznymi?

Pianka PUR odznacza się odpornością na różne czynniki zewnętrzne. Jest także materiałem niepalnym, co jest bardzo ważne, przy ocieplaniu budynku właśnie tą metodą. Jeśli planujesz ocieplenie pianką to powinieneś wiedzieć, że można ją aplikować na wiele sposobów. Między innymi występują w postaci aerozolu czy też pianki półsztywne, gdzie drugie z nich wykazują się wyższym przewodzeniem ciepła. Można jest wykorzystać na wiele sposobów, chociażby do wypełnienia szczelin, które powstały jeszcze na etapie budowania domu. Najczęściej możemy spotkać pianki, z aplikatorem wężykowym, ale to nie jedyny sposób jej nakładania na ściany budynku. Warto także zwrócić uwagę na pianki pistoletowe. Oczywiście nie możemy zainstalować pianki letniej zimą, dlatego warto je odróżnić. Ich różnice wynikają głównie ze składu chemicznego i temperaturą pracy. Możemy głównie wyróżnić pianki jedno- i dwukomponentowe.

Pianki jednokomponentowe wymagają pewnej wilgoci, która występuje w powierzchu, w momencie utwardzania. Stosując ten rodzaj pianki warto pamiętać o odpowiednim nawilżeniu powietrza (minimalny poziom to 35%). Pianki dwukomponentowe działają troszkę na innej zasadzie. Sam proces utwardzania jest reakcją chemiczną, w której nie bierze udział wilgoć. Pianki w aerozolu występują w opakowaniach pod ciśnieniem. Warto pamiętać, że pianki jednokomponentowe są przeznaczone do wszelkich prac związanych z uszczelnianiem. Z kolei pianki dwukomponentowe są stosowane przy montażu. Pianka z powodzeniem jest także stosowana do ocieplania drzwi i okien. Czasami nieprawidłowy pomiar powoduje, że w budynku tworzą się pewne nieszczelności. Wynika to z nieodpowiedniego dobrania okien i drzwi lub nieścisłości względem planu budowy. Pianka PUR jest sprawdzoną metodą, jeśli chcemy szybko i tanio ocieplić budynek.

Related posts

Leave a Comment

Zagłęb się w świat architektury dzięki nowoczesnemu portalowi - archimaniak.pl! - architektoniczny portal seo artykuł - Zagłęb się w świat architektury dzięki nowoczesnemu portalowi - archimaniak.pl!
tanie rowery giant czy warto rowery giant tanie rowery kross niskie ceny Oferujemy renomowany sprzęt sportowy – rowery Giant, narty Salomon, Rossignol i znacznie dużo. Zobacz naszą propozycję na www.sklepbiker.pl oraz urod na szeroką jakość w złej cenie.
kurs instruktora fitness wes 8-243 Chciałbyś zostać instruktorem fitness i wiążesz z tym swoją karierę zawodową?     
odibidon   odibidon   poedagar   å¼yrandole uå¼ywane   tatuaż kolorowy damski   śmieszne plakaty do łazienki   kabina prysznicowa z radiem   czapka z wiatrakiem   bmw x6 biale   https://shopsy-online.org/pl/page/19/   mobilgarázsok