fbpx
DOM 

Na dachu czy gruncie – gdzie lepiej umieścić panele fotowoltaiczne?

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to na ogół szereg decyzji do podjęcia. Jaka powinna być jej moc, ile paneli należy kupić i gdzie je zamontować, aby uzysk energii był optymalny? Z wszystkimi tymi pytaniami możemy zwracać się bez problemu do firm oferujących sprzedaż i montaż paneli, a także konstrukcji montażowych pozwalającym zainstalować je w dowolnie wybranym miejscu, jak firma El-Sun. Wieloletnie doświadczenie pozwala im bowiem wesprzeć klientów na wszystkich etapach podejmowania decyzji o zainstalowaniu paneli. Warto jednak również mieć pewnego rodzaju rozeznanie w kwestii tego, gdzie lepiej jest umieścić panele – na dachu czy na gruncie. Podpowiadamy więc, jakie są korzyści w obu tych przypadkach.

 

Zalety zainstalowania paneli fotowoltaicznych na dachu

 

W większości przypadków panele fotowoltaiczne mocowane są na dachach lub elewacjach. Głównym powodem jest możliwość optymalnego uzysku energii słonecznej niezbędnej do produkcji prądu elektrycznego na własne potrzeby. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie paneli na dachu skośnym, w kierunku południowym, pod kątem minimum 10 stopni, tak aby panele samoczynnie oczyszczały się ze śniegu oraz innych opadów. Jednak również dachy płaskie pozwalają na optymalne ustawienie paneli fotowoltaicznych, pod warunkiem że ich konstrukcja wytrzyma dodatkowe obciążanie, jakim w tym przypadku będą dodatkowe konstrukcje pozwalające uzyskać najlepszy kąt nachylenia.

Dodatkowe zalety montowania paneli fotowoltaicznych na dachach to oszczędność miejsca, tak istotna w przypadku właścicieli niedużych działek, a także brak ryzyka, że w jakikolwiek sposób powierzchnia paneli zostanie zacieniona przez budynki czy drzewa stojące w pobliżu budynku. Warto również wiedzieć, że panele fotowoltaiczne można zainstalować praktycznie na każdym rodzaju pokrycia dachu, jak blachodachówka, dachówka, pokrycia kompozytowe i bitumiczne, a także żwirkowe czy nawet drewniane. Do wszystkich z nich można odpowiednio dopasować mocowania pozwalające na zainstalowanie paneli.

 

Zalety umieszczenia paneli fotowoltaicznych na gruncie

 

Co jednak, jeśli ani dach, ani elewacja nie są ustawione w dobrym kierunku lub nie są na tyle wytrzymałe, aby można było na nich zamocować panele fotowoltaiczne. Rozwiązaniem w przypadku właścicieli większego terenu niezacienionego może być ustawienie instalacji na gruncie – https://el-sun.pl/konstrukcje-montazowe/konstrukcje-wolnostojace. Wśród zalet takiego rozwiązania jest z pewnością możliwość optymalizowania ich ustawień, jednak podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić jest odpowiednio obszerny teren wokół domu lub innego budynku, który będzie czerpać prąd z tego typu instalacji.

Related posts

https://maniolo.pl/?s=części+do+biżuterii+do+50+złotych - części do biżuterii do 50 złotych - Dobrej jakości części do biżuterii do 50 złotych na lulany.pl
Przeprowadzka polska włochy http://t1p.de/252w Indywidualnie i bardzo rozsądnie podchodzimy do kazdego zlecenia. Posiadamy zaplecze magazynowe które umożliwia przeczekanie dla ładunków. Planujesz przeprowadzkę, a może chcesz nadać paczkę – to wszystko znajdziesz w naszej ofercie – Eurotransport, jesteśmy dla Ciebie. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji w branży spedycyjno – transportowej, nasza działalność opiera się na tradycji, wiedzy i doświadczeniu. Oferujemy transport krajowy i zagraniczny, przeprowadzki, usługi kurierskie. Wykorzystujemy drogę lądową, lotnicza i morską, by oferować jak najszerszy wachlarz usług i obsługiwanych lokalizacji. Obecnie docieramy do tysięcy miast w Polsce i na świecie, ale na tym nie kończymy. Dzięki nam przetransportujesz przesyłki całopojazdowe, częściowe, drobnicowe oraz paczki o masie max. 30 kg. Szczegółowa oferta dostępna jest na stronie www.eurotransport.org. Weź przykład z innych i zaufaj sprawdzonej jakości – postaw na bezpieczeństwo, szybkość i korzystne ceny – Eurotransport!
suknia ciazowa z dostawa do domu - sprawdz, lulany.pl. suknia ciazowa lulany.pl - bogaty wybor sukni ciazowych. sprawdz, zapraszamy. spodziewasz sie dziecka, a w najblizszym czasie wybierasz sie na przyjecie weselne i nie masz co na siebie zalozyc? idealne rozwiazanie to suknia ciazowa, ktora wyeksponuje twoj brzuszek, a ty poczujesz sie elegancko, a zarazem seksownie i wygodnie.     
dybel stolarza   dybel stolarza   czaszka rysunek   å¼yrandole uå¼ywane   lampy domowe opinie   rower retro 26 tcool holandia z koszykiem   adidas tiro 17 męskie   klapki na obcasie dla dzieci   humbrol 98   https://shopopolis.org/pl/page/56/   Gestor GT