fbpx
BUDOWA DOM 

Rodzaje betonu

Beton samozagęszczalny – jest to mieszanka która nie wymaga mechanicznego wibrowania. Wyeliminowanie konieczności mechanicznego zagęszczania betonowanie konstrukcji  o znacznym stopniu zbrojenia i nietypowych formach. Beton samozagęszczalny wymaga na każdym etapie technologicznym większej dokładności i wzmożonego nadzoru, ze względu na większą wrażliwość na właściwości mieszanki.

Beton samopoziomujący – stanowi ulepszoną wersję płynnego jastrychu anhydrytowego i jest przeznaczony specjalnie na podkłady podłogowe. Dzięki dużej płynności jego podkład po stwardnieniu jest gładki, więc nie wymaga zacierania.

Beton wodoszczelny – dzięki precyzyjnemu doborowi składników i zminimalizowaniu porowatości mieszanki, wodoszczelność betonu klasuje się pomiędzy W2 do W12.

Beton odporny na ścieranie – stosuje się go zazwyczaj w miejscach narażonych na obciążenia takie jak – garaże, podjazdy i wjazdy do posesji. Rozróżnia się dwa rodzaje ścierania – przedmiotami o powierzchni płaskiej (koła samochodu, buty) oraz kruszywami sypkimi (żwir, ziemia). Składniki mieszanki dobiera się w zależności od rodzaju ścierania an danej powierzchni.

Beton wysokowartościowy – beton o wytrzymałości na ściskanie powyżej 60 MPa. Jest także trwały, odporny na działanie czynników zewnętrznych. Jego skład jest dobrany tak, aby wszystkie parametry techniczne były na jak największym poziomie. Stosuje się go przy tworzeniu trwałych elementów o dużej nośności oraz rozpiętości.

Beton architektoniczny – może być nim każdy tradycyjny beton, o ile cechy odpowiadają zamierzeniom architekta – nadać mu odpowiedni kolor, kształt, fakturę.

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Frodzaje-betonu%2F&data=2017-06-05&tytul=Rodzaje betonu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56