fbpx
DOM 

Rolety rzymskie – czym różnią się od tradycyjnych rolet?

Rolety rzymskie to nowoczesne rozwiązanie do współczesnych domów i mieszkań. Okazuje się, że rolety rzymskie mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne rolety lub firanki. W ten sposób wnętrze staje się wyjątkowe i ciekawe pod względem aranżacyjnym. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze różnice między roletami rzymskimi i tradycyjnymi.

Rolety rzymskie a rolety tradycyjne – najważniejsze różnice

Tradycyjne rolety to klasyczne i proste rozwiązanie, które montuje się do framugi okiennej. Taka tradycyjna forma pełni głównie funkcję praktyczną, a nie dekoracyjną. Rolety klasyczne mają za zadanie chronić przed nadmiernym światłem słonecznym i zapewniać prywatność w domu. Warto zaznaczyć, że tradycyjnych rolet nie można zdemontować, ani wyprać.

Innym rozwiązaniem, wybieranym przede wszystkim przez osoby ceniące estetykę, są rolety rzymskie. Charakteryzują się one połączeniem funkcji praktycznej i dekoracyjnej. W ten sposób rolety rzymskie zdobywają coraz większą popularność. Takie rolety zasłaniają okno wraz z framugą, osłaniają pomieszczenia przed słońcem, zapewniają prywatność, a także sprawiają, że wnętrza wyglądają wyjątkowo estetycznie. Po zwinięciu takie rolety układają się w estetyczne fałdy, co daje naprawdę świetny efekt w pomieszczeniu. Rolety rzymskie Poznań można kupić na stronie http://rolostyl.pl.

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?

Rolety rzymskie posiadają następujące zalety:

pełnią funkcje estetyczną i dekoracyjną,zapewniają prywatność,osłaniają przed światłem słonecznym, jednak w standardowej formie nie są aż tak skuteczne jak rolety zaciemniające (typu blackout),zapewniają prywatność mieszkańcom domu lub mieszkania,wyglądają jak dekoracja okienna, dzięki czemu poprawiają wygląd wnętrza,można je z łatwością wyczyścić, dzięki czemu są higieniczne,wyposażone są w prosty mechanizm sznurkowy lub koralikowy, dzięki czemu z łatwością można je podnosić i opuszczać.Oferta rolet rzymskich jest niezwykle bogata, dlatego warto ją przejrzeć i wybrać najbardziej odpowiedni kolor i wzór, pasujący do całości wnętrza. Rolety rzymskie to naprawdę świetne rozwiązanie, na które powinny zdecydować się przede wszystkim osoby ceniące piękne dekoracje i estetykę wnętrz.

Related posts


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Frolety-rzymskie-czym-roznia-sie-od-tradycyjnych-rolet%2F&data=2021-08-24&tytul=Rolety rzymskie – czym różnią się od tradycyjnych rolet?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56