fbpx
PORADY 

Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć?

Nowoczesne rolety okienne to bardzo przydatny element w domach, który zapewnia m.in. prywatność, komfortowy sen i zatrzymuje promienie słoneczne w letnie dni. Oprócz tego, rolety są także istotnym elementem dekoracyjnym w każdym domu i mieszkaniu. Jakie są rodzaje rolet w sklepach? Czym się różnią rolety zewnętrzne od wewnętrznych? Dowiesz się tego z niniejszego tekstu.

 • Rolety – praktyczne rozwiązanie do każdego domu

 • Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

 • Rolety antywłamaniowe

W tekście przeczytasz o rodzajach rolet okiennych oraz ich zaletach.

Rolety – praktyczne rozwiązanie do każdego domu

Jednym z najbardziej przydatnych elementów wyposażenia domu są rolety. Zapewniają domownikom komfortowy sen (całkowite zaciemnienie), komfortową temperaturę, prywatność, a nawet pomagają w izolacji akustycznej wnętrza domu. Przez okna ucieka nawet do 25% energii cieplnej, a okno wyposażone w rolety zewnętrzne pozwala zaoszczędzić i zminimalizować te straty. Stanowią też ważny element dekoracyjny zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w miejscach pracy.

W ofercie sklepowej znajdziemy szeroki wybór rolet, dlatego też decyzja o ich zakupie powinna być przemyślana. Warto poświęcić trochę czasu, by znaleźć rolety idealnie dopasowane do wyglądu pomieszczenia, tym samym podnosząc jego walory estetyczne. Pamiętajmy też o tym, że każda z rolet ma inne cechy i powinna być dopasowana do rodzaju pomieszczenia w którym ma się znajdować.

Jakie są zatem rodzaje rolet okiennych? Czy potrzebujesz rolety okienne umieszczane zewnętrzne, czy może montowane w środku budynku? No i jakie są najpopularniejsze typy rolet zewnętrznych i wewnętrznych?

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne

Sklepy oferują dużą ilość modeli rolet w przeróżnych wersjach kolorystycznych, dzięki czemu każdy będzie mógł je dopasować do swojej wizji wystroju wnętrza. Rolety klasyczne wolnowiszące są najbardziej rozpowszechnionym systemem osłonowym, jednak nie jedynym dostępnym na rynku.

Na początku powinniśmy ustalić czy będziemy je umieszczać wewnątrz, czy też na zewnątrz budynku. Najpopularniejszymi typami rolet zewnętrznych są:

 • rolety elewacyjne;
 • rolety naokienne;
 • rolety natynkowe;
 • rolety sterowane ręcznie;
 • rolety podtynkowe
 • rolety sterowane automatycznie;
 • rolety termoizolacyjne;
 • rolety antywłamaniowe.

Rolety zewnętrzne są skuteczną osłoną przed działaniem słońca. Zapewniają domownikom świetną izolację termiczną i akustyczną. Latem zapobiegają przegrzaniu, natomiast zimą stanowią ochronę przed utratą ciepła. Kolejna zaleta rolety zewnętrznej to zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i prywatności. Rolety zewnętrzne, które wykonano z wysokiej jakości materiałów zapewnią trwałość przez wiele długich lat. Znajdziesz je m.in. tutaj: https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne.

Rolety natynkowe to najpopularniejszy rodzaj osłon okiennych stosowany w istniejących budynkach. W trakcie montowania nie musimy ingerować w istniejący stan budynku, a sam montaż może być zrobiony tak naprawdę w każdej chwili. W ofercie sklepowej znajdziesz skrzynki roletowe w trzech kształtach: okrągłym, półokrągłym oraz ciętym pod kątem 45 stopni. Każdy z nich można montować na elewacji budynku albo na ramie okiennej.

Rolety podtynkowe z kolei są pięknym i praktycznym rozwiązaniem. Taki rodzaj rolet zapewnia izolację termiczną na dobrym poziomie, a dodatkowo świetnie się wtapia w elewacje budynków. Na zakup rolet podtynkowych najlepiej jest zdecydować się w trakcie etapu projektowania domu. Specjalnie cofnięty i zaprojektowany kształt nadproża pozwala na prawidłowy montaż skrzynki.

Z kolei dostępne na rynku rolety wewnętrzne, to:

 • roleta okienna dzień noc;
 • roleta bambusowa;
 • roleta materiałowa;
 • roleta plisowana;
 • roleta rzymska.

A co w sytuacji, gdy chcesz zmienić kolor, ale też nie chcesz kupować całej nowej rolety zewnętrznej? Co w sytuacji, gdy jakaś osoba uderzyła w pancerz rolety i teraz jest cały pogięty? A może po prostu zdecydowałeś się na odświeżenie starego koloru? Bez względu na to powód, w sklepie możesz kupić nowy pancerz w rozmiarze, który będzie dopasowany do posiadanej przez Ciebie rolety.

Pamiętaj też, że część rolet ma funkcje sterowania za pomocą ręcznych zwijaczy, a część sterowanie zdalne (rolety wyposażone w różnego rodzaju napędy). Coraz bogatsza i rozwijająca się oferta automatyki dostępnej do rolet istotnie przyczyniła się do jej większej popularyzacji. Dzięki temu produkcja rolet stoi na wyższym poziomie.

Rolety antywłamaniowe

Rolety antywłamaniowe, to nie tylko dobra ochrona przed działaniem słońca, hałasu i gwarant prywatności (chronią przed wścibskimi spojrzeniami), ale również zabezpieczenie naszego domu przed włamywaczami. Obudowa rolet tego rodzaju jest dodatkowo wzmocniona. Antywłamaniowe rolety wykonuje się z bardziej masywnych i twardszych materiałów, które są znacznie trudniejsze do sforsowania. W sklepach możemy znaleźć różne modele takich rolet, a ich wyróżnikiem jest zapewniany poziom bezpieczeństwa. Modele najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym wydają alarmujący dźwięk podczas próby włamania, co skutecznie odstrasza nieproszonych przybyszów. Dzięki temu domownicy od razu usłyszą o zagrożeniu i będą mogli szybko reagować na wydarzenia.

Rolety antywłamaniowe RC3 są świetną i potwierdzoną przez wiele badań ochroną. Zachowują świetne walory użytkowe charakterystyczne dla standardowych rolet zewnętrznych.

Related posts


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Frolety-zewnetrzne-co-warto-wiedziec%2F&data=2022-04-27&tytul=Rolety zewnętrzne – co warto wiedzieć?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56