fbpx
PORADY 

Upadki z wysokości podczas wykonywania pracy

Upadki z dużych wysokości nadal są częstym zjawiskiem na placach budowy. Niestety, wiele z tych wypadków ma skutek śmiertelny. Jak zabezpieczyć siebie lub pracowników przed upadkiem z wysokości? Jaki sprzęt do pracy na wysokości wypożyczyć lub kupić, aby nasi pracownicy odchodzili z każdej zmiany cali i bezpieczni? Sprawdźmy!

Wytyczne dla zabezpieczeń do pracy na wysokościach

Zgodnie z przepisami, każda praca wykonywana co najmniej metr nad ziemią kwalifikuje się do zajęcia wykonywanego na wysokościach. A co za tym idzie, praca ta powinna być wykonywana przy zachowania ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie znajdujemy się na wysokości, jeśli pracujemy na stanowisku osłoniętym z każdej strony osłoną o wysokości co najmniej 1,5 m, przy czym ściany te muszą być pełne (a jeśli są to okna,to muszą mieć pełne oszklenie). W świetle prawa nie znajdujemy się również na wysokości, gdy pracujemy na konstrukcji wyposażonej w inne konstrukcje lub zabezpieczenia chroniące przed upadkiem.

Barierki dla podestów i rusztowań

Przygotowując rusztowania do pracy na wysokościach dla swoich pracowników, należy zapoznać się z dokładnymi wytycznymi, jakie zostały określone dla stosowania zabezpieczeń. Wszystkie rusztowania i podesty oraz podnośniki teleskopowe koszowe powinny mieć barierki na wysokości co najmniej 1,1 m oraz krawężniki na wysokości co najmniej 0,15 m. Pomiędzy krawężnikami a barierkami powinna znajdować się też co najmniej jedna poprzeczka, zamiennie wypełnienie (z dowolnego materiału: może to być szkło, dykta, deska lub siatka). Ważne, aby wypełnienie skutecznie chroniło przed wypadnięciem człowieka.

Rusztowania muszą być zatwierdzone

Jeśli chodzi o rusztowania, wówczas konieczne jest zakupienie takich konstrukcji, jakie zapewnią osobom poruszającym się po podestach swobodnie poruszać się, korzystać z narzędzi oraz mijać się z innymi pracownikami. Zawsze po tym jak wzięliśmy rusztowania wynajem lub po tym jak je zakupiliśmy, musimy uzyskać zatwierdzenie ich przez osobę, która ma uprawnienia do odbioru technicznego.

Siatki bezpieczeństwa na rusztowaniach

Po ściankach rusztowania muszą być rozpięte siatki bezpieczeństwa. Siatki te nie tylko ochraniają ludzi przed wypadnięciem, ale także są zaporą dla wypadających z rusztowań narzędzi. Siatki mogą być rozpięte w pionie, w poziomie lub przy użyciu konstrukcji ramowych.

Poza rusztowaniami lub podnośnikami wyposażonymi w barierki, konieczne jest także wyposażenie pracowników w osobiste środki ochrony. Są to pasy bezpieczeństwa, którymi można przypiąć się do rusztowania. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy wyposażamy na przykład pracowników myjących okna na wysokościach. Szelki i dobre buty antypoślizgowe oraz rękawice zapewniające przyczepność oraz zdrowy rozsądek to podstawowe wyposażenie człowieka, który chce pracować bezpiecznie!

Related posts

https://codeengineers.com/pl/blog/17-x-x-1-46/pozycjonowanie_w_niemczech_skuteczna_kampania_marketingowa_krok_po_kroku-polska-kutno
wizytówka google maps - codeengineers - Zakładasz firmę i chcesz zaistnieć w sieci? Nic prostszego! Wizytówka w Google Maps to doskonałe rozwiązanie. Skontaktuj się z nami a stworzymy i zoptymalizujemy Twoją firmową wizytówkę.
tanie noclegi w sopocie - opinie tani nocleg w sopocie tanie noclegi w sopocie - ceny i lokalizacje planujesz wakacje w trojmieście – padlo na sopot? doskonale sie sklada – spanie u bogdana oferuje komfortowe i wygodne apartamenty – u nas poczujesz sie jak w domu! gwarantujemy najlepsze ceny i najwyzsza jakośc naszych lokali – pod wynajem posiadamy 5 apartamentow wyposazonych w odrebne kwatery, ulokowanych przy ulicach: helskiej, mazowieckiej (dwa apartamenty), polnej, pulaskiego. nasze uslugi świadczymy od wielu lat, dzieki czemu zdobyliśmy wiedze i doświadczeniem, by sprostac panstwa oczekiwaniom. nasze kwatery sa caloroczne, a ty mozesz zatrzymac sie nawet na jedna dobe. specjalnie na nadchodzacy okres wakacyjny przygotowaliśmy gorace oferty: pobyt powyzej 14 dni – 1 doba gratis! oraz dowoz do apartamentow przy ul. mazowieckiej 49 gratis! dajemy panstwu takze mozliwośc wypozyczenia: lezaka, parawanu, kocow na plaze, czy recznikow. tani i sprawdzony nocleg tylko z nami, wejdz na www.bogdansopot.pl i zamow noclegi juz dziś!
wjedz na strone i sprawdz. i okolice. wymiana opon rybnik kupisz u nas nowe, blyszczace zestawy nowiutkich kol do samochodow. zbliza sie zima, a ty nadal nie wymienileś opon na zimowe? rotate it zaprasza na kompleksowa wymiane opon w rybniku.          https://maniolo.pl/wskazniki/     https://lulany.pl/2021-lato-nowy-kolor-drukowanie-3d-meska-i-damska-wokol-szyi-moda-na-co-dzien-z-krotkim-rekawem-wygodny-luzny-t-shirt/     żakiety na express