fbpx
https://trzewiczek.pl/historia-i-rozwoj-implantu-x-stop/ - rehabilitacja - Rehabilitacja może być prowadzona zarówno w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, jak i w domu pacjenta.
DOM KONSERWACJA 

Usuwanie zagrzybienia, czyli jak rozwiązać problem wilgoci w domu

Wbrew pozorom problem wilgoci i zagrzybienia nie dotyczy tylko starego budownictwa, ale także nowych domów i mieszkań. Wśród głównych przyczyn tego zjawiska można wymienić wilgoć budowlaną, złą cyrkulację i dużą wilgotność powietrza, a także złą izolację fundamentów lub jej całkowity brak. Co więcej, rozwojowi grzyba i pleśni sprzyjają tapety na ścianach oraz farby tworząc warstwę izolacyjną. Nie można też zapominać, że zagrzybione ściany mogą wywoływać różne choroby, szczególnie groźne dla dzieci i alergików, dlatego problem trzeba rozwiązać jak najszybciej.

Jakie są przyczyny powstawania wykwitów oraz jak się z nimi uporać? O tym dowiesz się z dalszej części artykułu.

Najczęstsze przyczyny zagrzybienia

Jedną z najczęstszych przyczyn jest zła wentylacja pomieszczeń, jednak woda może także przedostawać się z zewnątrz – nieszczelny dach lub system rynnowy, podciąganie wody gruntowej przez niezaizolowane fundamenty. Samo usunięcie wykwitów nie rozwiąże problemu, należy także znaleźć przyczynę. Zlokalizowanie źródła problemu nie należy jednak do najłatwiejszych, dlatego często jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalistów, którzy mają wiedzę i sprzęt. Z ich pomocą usuwanie zagrzybienia oraz ustalenie przyczyny przebiegnie dużo sprawniej, a efekt prac będzie trwały.

Usuwanie zagrzybienia – metody

Pierwszym krokiem w procesie usuwania zagrzybienia jest przeprowadzenie badań zarodników, by ustalić, z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia oraz by dobrać odpowiednią metodę do wyeliminowania problemu. Wyniki badań potwierdzą, czy problem jest powierzchowny i wystarczy zastosować środki chemiczne, a następnie przeprowadzić ozonowanie, czy konieczne będzie osuszanie murów z wykorzystaniem profesjonalnych osuszaczy – kondensacyjnych lub adsporpcyjnych. W obu przypadkach pomoc specjalistów będzie nieoceniona.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Kubatura-Lab. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zachęcamy do odwiedzin na stronie i kontaktu.

 

Zadzwoń:
+48 668391919

Zobacz stronę:
http://kubatura-lab.pl/
TUTAJ SŁOWO KLUCZOWE DLA TEGO LINKA

Dojazd:

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fusuwanie-zagrzybienia-czyli-jak-rozwiazac-problem-wilgoci-w-domu%2F&data=2019-02-14&tytul=Usuwanie zagrzybienia, czyli jak rozwiązać problem wilgoci w domu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56