fbpx
BUDOWA DOM 

Wylewki anhydrytowe – jakie wady i zalety ma ten rodzaj podkładu podłogowego?

Wylewki anhydrytowe to oprócz wylewek cementowych jeden z najpopularniejszych podkładów podłogowych. Jest to rozwiązanie z którego korzysta coraz więcej osób przy budowie i remontach w swoim domu. Warto bliżej poznać ten rodzaj wylewki i dowiedzieć się o jej zaletach oraz wadach, by produkt spełnił nasze oczekiwania i nie przyniósł zawodu.

Zalety wylewki anhydrytowej

Wylewka anhydrytowa to płynny podkład na bazie siarczanu, mający właściwości samopoziomujące. Dzięki tym właściwościom  pozwala na uzyskanie idealnie równej i gładkiej posadzki. Zaoszczędza to nasz czas na szlifowanie i wyrównywanie podkładu. Wylewka anhydrytowa bardzo dobrze przewodzi ciepło i szybko się nagrzewa w porównaniu do wylewki cementowej, dlatego jest szczególnie polecana pod ogrzewanie podłogowe. Dzięki płynnej konsystencji pozwala na dokładne wypełnienie przestrzeni pomiędzy elementami instalacji grzewczej. Jest niewątpliwą zaletą jest także niewielka grubość, pozwalająca na uzyskanie cienkiej i wytrzymałej posadzki.

Wady wylewki anhydrytowej

Wylewki anhydrytowe o ile z powodzeniem sprawdzą się w środku pomieszczeń, to nie nadają się na zewnątrz. Mają mniejszą odporność i wytrzymałość na ścieranie niż wylewka cementowa, stąd nie można ich stosować na tarasy lub do pomieszczeń gospodarczych. Są także wrażliwe na wilgoć, więc jeśli planujemy wylewkę anhydrytową w łazience musimy pamiętać by odpowiednio ją zabezpieczyć.

Zadzwoń:
+48 509 293 183

Zobacz stronę:
https://tempo-spj.pl/oferta/gipsy
Wylewki anhydrytowe

Dojazd:

Related posts


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl/wylewki-anhydrytowe-jakie-wady-i-zalety-ma-ten-rodzaj-podkladu-podlogowego/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 55