fbpx
DOM MEBLE PORADY REMONT ZAKUP 

Jaki blat kuchenny będzie najlepszy?

Kuchnia to serce każdego domu, dlatego wykańczając lub remontując dom, najwięcej wysiłku i czasu poświęcamy właśnie temu pomieszczeniu. W nowoczesnych projektach, zwykle spotykamy się z otwartym planem przestrzeni przeznaczonej do codziennego użytku, a co za tym idzie, kuchnia staje się integralną częścią salonu i jadalni, które są wizytówką naszego domu. To tam spędzamy najwięcej czasu z rodziną, a także przyjmujemy gości podczas różnego rodzaju uroczystości. Na co więc zwrócić szczególną uwagę projektując kuchnię, aby była funkcjonalna i cieszyła swym wyglądem?

Przede wszystkim aranżacja kuchni powinna być dopasowana do stylu domu oraz naszego gustu, dlatego ważne jest, aby dobrze przemyśleć projekt. Możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie kuchnię na miarę swoich potrzeb i oczekiwań, bez względu czy postawimy na styl tradycyjny czy nowoczesny. Największe wyzwanie stanowi wybór mebli, blatów, sprzętu kuchennego i dodatków, bowiem poprzez użyte materiały nadajemy wnętrzu charakter oraz klimat.

Dzisiaj skupimy się na blatach, które są niezwykle ważnym elementem wyposażenia kuchni, tworzącym design domu i ze względu na dużą powierzchnię, stanowiącym swego rodzaju ekspozycję, która wpływa na odczucia wizualne. Dostępnych rozwiązań jest bardzo wiele, wszystko zależy od naszych upodobań oraz budżetu, jakim dysponujemy. Możemy wybierać spośród blatów kamiennych, szklanych, metalowych, drewnianych, z kompozytu, z konglomeratu oraz z płyty laminowanej. Jednak przed dokonaniem wyboru, warto wziąć pod uwagę to, w jaki sposób i z jaką częstotliwością będziemy z nich korzystać. Osoby, które często gotują lub pieką, powinny postawić na blaty z materiału trwałego, odpornego na wysoką temperaturę oraz różnego rodzaju uszkodzenia. Kierując się takimi kryteriami, najlepszym wyborem będą blaty granitowe, dlaczego? Lista zalet granitu jest niezwykle długa, wśród których najważniejsze to:

  • Jest niezwykle odporny na uszkodzenia, również te mechaniczne,
  • Nie wchłania tłuszczów i nie jest podatny na działanie środków chemicznych,
  • Jest odporny na wilgoć, ścieranie, zarysowania i wysoką temperaturę,
  • Jest łatwy do utrzymania w czystości,
  • Nie wymaga impregnowania,
  • Występuje w wielu wariantach kolorystycznych, co gwarantuje ponadczasowy i ekskluzywny wygląd.

Blaty z naturalnego kamienia mogą być piękną ozdobą każdej kuchni i warto się na nie zdecydować, choć nie są najtańszym rozwiązaniem. Należy potraktować je, w kategorii dobrej inwestycji na lata, gdyż zawsze będą modne i co bardzo ważne, praktycznie niezniszczalne.

CIEKAWOSTKA – granitowe blaty już wiele lat temu podbiły serca Amerykanów, którzy w kuchni oraz  łazience bazują głównie na kamieniach naturalnych – New York Granite – granite countertop dealer, kitchen cabinet New York, kitchen countertops NY, bathroom vanity New York, granite slabs  (New York – Manhattan, Richmond, Brooklyn, Bronx, Kings).

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fjaki-blat-kuchenny-bedzie-najlepszy%2F&data=2017-12-28&tytul=Jaki blat kuchenny będzie najlepszy?): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56