fbpx
BUDOWA 

Klej isum – sylikony i uszczelniacze, czyli jak wybrać odpowiedni preparat

Sylikony i różnego rodzaju uszczelniacze są niezastąpione przy wykańczaniu czy remoncie domu lub mieszkania. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są powszechnie dostępne za niezbyt wysoką cenę oraz są łatwe w aplikacji. Trzeba tylko umiejętnie dobrać ich rodzaj do miejsca, w którym będą zastosowane.

Klej isum – jak wybrać uszczelniacz lub sylikon do uszczelnienia

W nowoczesnych technologiach dotyczących budownictwa niezastąpione są najróżniejsze silikony, masy i kleje (np. klej isum poly 35) do uszczelniania przeciwwilgociowych, do wypełniania szczelin dylatacyjnych, a także szpar między różnymi materiałami wykończeniowymi.

A jak zdecydować się na jeden odpowiedni preparat?

Producenci nie zawsze precyzyjnie określają zakres zastosowania produktów, a często zdarza się, że uszczelniacze, które noszą miano uniwersalnych nie spełniają określonych wymagań. Mimo tego, że jedne, jak i drugie służą do maskowania i wypełniania szczelin, nie oznacza to, że możemy używać ich zamiennie, co niestety dzieje się dość często. Rodzaj wypełnienia należy dobrać w zależności od jego miejsca i warunków, na jakie będzie narażone.

Warto również czytać etykiety uszczelniaczy i silikonów, ponieważ producenci umieszczają bardzo ważne i przydatne informacje dotyczące ich właściwości, przeznaczenia i sposobu użycia. Z informacji tych dowiemy się również, w jakiej temperaturze powinniśmy nanosić uszczelniacz, jak dużą szczelinę możemy nim wypełnić, jak szybko się utwardzi, czy jest odporny na zmieniające się warunki atmosferyczne, czy stosować go można wewnątrz, czy na zewnątrz budynku oraz czym usunąć podczas jego stosowania powstałe zabrudzenia.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
klej isum

Dojazd:

 

Related posts

PORTALE PARTNERÓW