fbpx
kominki marmuroweDOM 

Kominki marmurowe – trwałość i elegancja

Aranżując wnętrze w określonym stylu architektonicznym za każdym razem ważnym jest, by przywiązywać uwagę do detali. Elementy wykończenia źle komponujące się z całością projektu mogą zrujnować nawet najlepszy pomysł na wygląd salonu w prywatnym domu czy hotelowej recepcji. Istnieją jednak uniwersalne sposoby, które pozwolą uniknąć stylistycznej katastrofy. Jednim z nich jest wzbogacenie wnętrza o…kominek.

 

Kominki marmurowe, dawniej spełniające głównie funkcje praktyczne, powróciły do łask jako dekoracyjny (choć nie pozbawiony funkcjonalności) element wnętrza. Mogą być utrzymane zarówno w minimalistycznym stylu, jak i przybierać bardziej barokowe formy. Dzięki wysokiej klasy surowcom z kamienia naturalnego, takim jak marmur, łączą w sobie ponadczasową elegancję oraz trwałość, o jakiej w przypadku atrap z tworzyw sztucznych można tylko pomarzyć.

 

Kominek pozwala na osiągnięcie atmosfery domowego ciepła, jednakże w bardziej luksusowej odsłonie. Z tego względu na wykończenie kominka marmurowymi płytami, dostępnymi w niezwykle bogatej ofercie kolorystycznej oraz wzorniczej w firmie J.P. Pilch, decydują się zarówno właściciele prywatnych rezydencji, jak również hoteli, centrów konferencyjnych, klubów. Warto zauważyć, iż marmury mogą być dodatkowo zdobione przy pomocy innych naturalnych kamieni – tworzenie mozaik, inkrustacji z mieniącego się onyksu, hipnotyzującego malachitu bądź innych półszlachetnych minerałów pozwala zrealizować wszelkiego rodzaju projekty.

 

Marmurowe kominki należy regularnie czyścić oraz konserwować. W ten sposób kamień naturalny będzie zachwycał fakturą oraz kolorem przez wiele lat, nie wyblaknie i nie zmatowieje. Impregnowanie ma też na celu wzmocnienie ochrony przed ewentualnymi zabrudzeniami. Jeśli więć zapadła już decyzja o uzupełnieniu wystroju wnętrza o kominek – dobrze jest zadbać, by materiały z których będzie wykonany były jak najlepszej jakości. Z płytami z kamienia naturalnego (które można obejrzeć osobiście w hali prezentacyjnej w siedzibie firmy) możliwe jest osiągnięcie maksymalnej funkcjonalności tego elementu – oczywiście w połączeniu z wyjątkowymi walorami estetycznymi.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW