fbpx
BUDOWA 

Listwy przyokienne do tynkowania – jak montować

Listwy dylatacyjne, czyli listwy przyokienne do tynkowania to powszechnie stosowany produkt służący do wykonywania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem. Każda listwa dylatacyjna umożliwia estetyczne wykończenie tynku wokół okna oraz chroni przed przedostaniem się wody.

Listwy przyokienne do tynkowania – montaż

Montaż listew rozpoczynamy od wyczyszczenia, osuszenia i odtłuszczenia ościeżnicy okiennej. Następnie wyznaczamy miejsce naklejenia listwy na ościeżnicę okienną. Odcinamy nożem odpowiedniej długości odcinki listew. Zanim przykleimy listwy, usuwamy żółtą osłonkę z białej pianki dylatacyjnej i natychmiast przyklejamy listwę przyokienną do ościeżnicy. Odczekujemy około 2 godziny, aby klej dobrze związał. Następnie zabezpieczamy przed zabrudzeniem podczas tynkowania okno folią.

Listwa dylatacyjna, np. listwa PCV BP13 z siatką do ościeżnic okiennych zaopatrzona jest w ruchomy element, gdzie znajduje się klej zabezpieczony żółtą osłonką. Trzeba usunąć tę osłonkę i nakleić na nią folię zabezpieczającą. W ten sposób przygotowane okno pozwala nam na rozpoczęcie dalszych prac tynkarskich, bez obawy, że zabrudzimy trwale okno. Na sam początek przyklejamy siatkę szklaną do glifu okiennego. Podczas tej czynności należy połączyć klejem elewacyjną siatkę zbrojącą z siatką z listwy przyokiennej. Kiedy klej wyschnie, możemy kłaść tynk strukturalny. Po kilku dniach, kiedy mamy pewność, że tynk wysechł, usuwamy z listwy element tracony wraz z folią, która chroniła okno. Element tracony usuwamy od narożnika okiennego jednym, pewnym ruchem w dół.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
listwy przyokienne do tynkowania

Dojazd:

Related posts

Nowości budowlane – zapraszamy - blog ogrodu pielęgnacja sponsorowane artykuły - Sprawdzony portal budowlany
Jak sprawnie zarządzać nieruchomosciami Imielin ADM Imielin ADM Sprawne zarządzanie nieruchomościami Imielin ADM
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 pokoje kamiensk minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315      sztuczne futerka