fbpx
KONSERWACJA 

Metody ochrony metali przed korozją

W zależności od rodzaju korozji, a także właściwości chemicznych i czynników, które prowadzą do powstawania rdzy można znaleźć różnego rodzaju sposoby na zapobieganie lub zmniejszenie skutków powstawania korozji. Do podstawowych sposobów, które mają za zadanie zapobiegać powstawania korozji, jest przede wszystkim dostosowanie materiału do warunków atmosferycznych, które mogą być agresywne, a panują one przy określonym materiale.  Warto wybrać specjalne sposoby na ochronę metalu przed korozją, by mieć pewność, że materiał ten nie zniszczy się nawet po wielu latach. Czas się przekonać jakie metody najlepiej się sprawdzają!

 

Inhibitory korozji

W dużym stopniu możemy znacząco obniżyć wpływ niektórych czynników, które prowadzą do korozji, a jest to możliwe dzięki zastosowaniu inhibitorów korozji. To środki, które mają specyficzne działanie i właściwości. Dzięki temu są one w stanie stworzyć na powierzchni metalu warstwę ochronną, a dzięki temu mogą z powodzeniem zahamować pojawienie się i szybkość rozwoju korozji. Warto jednak wiedzieć, że to jaki inhibitor należy zastosować, zależy od tego, w jakim środowisku znajduje się metalowy element. Jeżeli metoda ochrony metali przed korozją ma się odbywać w środowisku alkalicznym, to jako inhibitor korozji najlepiej używać sole synku, arsenu, a także magnezu i niklu. Jeżeli natomiast ma to miejsce w środowisku kwaśnym, to idealnie sprawdzi się klej, krochmal, a także białko.

 

Powłoki ochronne

Nie można również zapomnieć o powłokach ochronnych, które można nałożyć na metalowe elementy i instalacje. To między innymi oleje i smary, dzięki którym z łatwością można zwiększyć wytrzymałość metalu na działanie poszczególnych czynników zewnętrznych, których działanie może doprowadzić do pojawienia się korozji.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź tutaj: metody ochrony metali przed korozją

Popularne tagi : powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
metody ochrony metali przed korozją

Dojazd:

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fmetody-ochrony-metali-przed-korozja%2F&data=2019-08-27&tytul=Metody ochrony metali przed korozją): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56