fbpx
BUDOWA NARZĘDZIA PORADY 

Mieszalnik do ładowarki kołowej

Posiadanie ładowarki w firmie budowlanej to na dzień dzisiejszy praktycznie obowiązek. Każda firma, która działa na rynku usług budowlanych od pewnego czasu, powinna zaopatrzyć się w swoją własną ładowarkę, gdyż ciągłe wypożyczanie ładowarek czy też korzystanie z zewnętrznych usług nie będzie efektywne z finansowego punktu widzenia. Dodatkowo, jeśli firma bardzo często korzysta z dużych ilości betonu na placu budowy, zamiast zamawiać go z betoniarni, warto zaopatrzyć się mieszalnik do ładowarki, który pozwoli nam efektywnie przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy, wykorzystując do tego posiadaną ładowarkę kołową.

Korzyści płynące z posiadania ładowarki z mieszalnikiem do betonu

Pomijając już kwestię korzyści posiadania własnej ładowarki, gdyż te są oczywiste, warto przyjrzeć się nieco bliżej korzyściom płynącym z posiadania mieszalnika do betonu. Te zaś, są dość spore.  Zdecydowanie najważniejszą korzyścią będzie tutaj możliwość samodzielnego przygotowywania betonu na placu budowy, co oszczędza czas i pieniądze. W przeciwnym razie trzeba by beton zamawiać z betoniarni, co kosztuje spore pieniądze, i w dodatku trzeba czekać na określoną godzinę. Bardzo ważnym aspektem jest także fakt, iż przygotowany w mieszalniku beton możemy bezproblemowe dystrybuować po rozległych placach budowy. Jest to bardzo przydatne na przykład w przypadku realizacji chodników brukowanych wzdłuż dróg, gdzie można pracować nawet na kilometrowym odcinku. Czas przygotowania betonu jest tutaj stosunkowo krótki. Wystarczy około 25-30 minut, aby wymieszać około 500-600 litrów betonu. Mamy także możliwość przygotowania betonu w różnej konsystencji, czyli betonu półsuchego, suchego i mokrego. Generalnie można  przyjąć założenie, iż własny mieszalnik do ładowarki jest bardzo dobrym rozwiązaniem, przyczyniającym się znacznie do poprawy efektywności pracy w wielu przypadkach.

Prawidłowa eksploatacji mieszalnika do ładowarki

Oczywiście, aby posiadany mieszalnik mógł służyć w firmie przez odpowiednio długi czas, warto wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo go wykorzystywać. Przede wszystkim warto zawsze użytkować mieszalnik wraz z dołączoną do niego kratownicą. Jej zadaniem jest zabezpieczenie wnętrza (mechanizmu mieszającego) przed przedostaniem się tam większych kawałków gruzu, czy też kamieni większego sortymentu. Przygotowując beton, możemy go mieszać ze żwirem, który przedostanie się przez kratownicę. Dzięki temu mamy pewność, iż mechanizm mieszający nie będzie uszkodzony przez jakieś większe kamienie.

Warto pamiętać także o czystości narzędzia. Zawsze po skończeniu pracy należy mieszalnik starannie umyć, aby nie dopuścić do nawarstwiania się resztek betonu. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie mieszalnika po każdej porcji przygotowanego betonu, gdyż jak wiadomo, reszki betonu osadzone na metalowych ściankach mieszalnika dość szybko będą wysychać, a to z biegiem czasu znacznie utrudni pracę narzędzia.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj powiedzieć, iż własny mieszalnik do betonu na ładowarkę jest narzędziem bardzo pożytecznym, przyczyniającym się do podniesienia efektywności pracy. Wpływa na znaczne skrócenie czasu realizacji wielu prac budowlanych oraz ułatwia wiele czynności. Odciąża pracowników, którzy zamiast przewożenia ciężarów, mogą zając się pracą budowlaną. Zakup własnego mieszalnika do ładowarki będzie więc jak najbardziej korzystną inwestycją.

 

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW