fbpx
OGRÓD 

Zbiorniki na deszczówkę – dlaczego warto je mieć

Zbieranie deszczówki jest coraz bardziej popularne. Jest to sposób na świadome i oszczędne gospodarowanie wodą w ogrodzie. Żyjemy w czasach, gdy dostęp do czystej wody nie dla wszystkich jest oczywisty i dlatego wiele osób stara się racjonalnie ją użytkować. Do tego dochodzi również cena wody, bowiem ciągle drożeje i nadal drożeć będzie. Jednak skoro woda spada nam z nieba jako deszcz, warto to wykorzystać i zacząć ją gromadzić.

Zbiorniki na deszczówkę możemy podzielić na naziemne i podziemne. Podziemne mają zastosowanie w gospodarstwach rolnych, kiedy to warto zbierać ogromne ilości wody. Jednak kiedy planujemy deszczówką podlewać przydomowy ogródek, to magazynowanie wielu metrów sześciennych wody jest zbyteczne. Tym bardziej że podziemne zbiorniki kosztują wiele tysięcy złotych. Natomiast pojemniki naziemne o pojemności 300 l to koszt ok. 200 zł wzwyż.

Zbiorniki na deszczówkę – korzyści z ich korzystania

Wielu z nas mieszka na terenach, gdzie podczas suszy spotyka nas ograniczony dostęp do wody, a dzięki takiemu zbiornikowi jesteśmy niezależni w dostępie do wody. W momencie, gdy spada nam ciśnienie w kranach, w pierwszej chwili ograniczajmy nawadnianie ogrodu. Posiadając zbiorniki na wodę, możemy wcześniej nazbierać w nich wodę, by podczas suszy móc z niej korzystać.

Woda deszczowa zdecydowanie jest lepsza dla roślin niż ta z kranu. Woda deszczowa jest wodą miękką i dopiero przez kontakt z podłożem i dalsze procesy traci swoją naturalną miękkość. Dlatego korzystając z zapasów deszczówki, zyskujesz dostęp do wody, która sprzyja Twoim roślinom.

Wodę deszczową można również wykorzystać w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w toalecie zużywać nagromadzoną wodę deszczową.

 

Popularne tagi : zbiorniki na deszczówkę , zbiornik na wodę deszczową , pojemniki na deszczówkę

Related posts

https://codeengineers.com/pl/offer-design/3-x-x-11-3/wizytowki-projektowanie-wizytowek-holandia-w-holandii-google.nl-haga
artykuł sponsorowany lifestyle - http://rankingportali.mywebzz.com/lifestyle.html - Twoja postawa, twój sposób życia, wartości czy światopogląd,super blog ,zapraszamy
Proste usterki usuwamy od ręki, jeśli przedmiotem zlecenia jest duża naprawa udostępniamy na jej czas auto zastępcze, które mamy do dyspozycji. serwis samochodowy Warszawa Wola http://altmot.pl/ Warszawa Wola, czy Bemowo? Potrzebny serwis samochodowy – zgłoś się do Altmot i postaw na profesjonalne usługi w atrakcyjnych cenach.
wymiana opon Wodzisław Śląski https://rotateit.pl/page/montaz Szukasz sprawdzonych opon do Twojego auta - to tylko opony Wodzisław Śląski. Najwyższy czas na wymianę opon. W Wodzisławiu Śląskim zrobią to szybko i sprawnie fachowcy z Rotate It. Zapraszamy!          https://lulany.pl/akcesoria-do-elektroniki-samochodowej/     Spersonalizowane mistrz grawerowane nazwa naszyjnik gwiazda ze stali nierdzewnej dawida pojedyncze Puzzle wisiorek przyjaciele rodzina dostosowane biżuteria