fbpx
DOM PORADY ZAKUP 

6 rzeczy do sprawdzenia przed odbiorem mieszkania

Podczas odbioru mieszkania od dewelopera warto zabrać ze sobą konkretną i pewną siebie osobę by mieć u niej wsparcie lub wynająć inspektora który profesjonalnie zajmie się wszystkimi ważnymi kwestiami. Zarezerwuj sobie przynajmniej dwie godziny, w takich sytuacjach nie warto się śpieszyć. Przygotuj się – znaj umowę, wynotuj normy budowlane i warunki techniczne. Weź ze sobą dalmierz, kątownik i próbnik prądu.

  1. Sprawdź powierzchnie mieszkania

Jeżeli metraż różni się od tego zawartego w umowie, masz prawo odstąpienia od umowy zakupu. Często widnieje tam zapis o możliwym marginesie błędu który wynosi zazwyczaj 2%. Powierzchnia ta może być obliczana w różny sposób – z tynkiem lub bez, zależnie od normy przyjętej przez dewelopera.

  1. Sprawdź czy ściany są proste

Bez wątpienia, wszyscy wiemy że ściany muszą być proste, inaczej może przynieść to nam wiele problemów. Jak to sprawdzić? Weź kątownik lub ekierkę i sprawdź pion ścian oraz kąty styku. Warto także sprawdzić czy tynk jest równo rozłożony. Sprawdzając ściany i sufit zwróć uwagę na odbarwienia i plamy – może oznaczać to wilgoć.

  1. Czy podłogi są równe

Możesz to sprawdzić poziomicą i czymś okrągłym – piłeczką, kulką. Jeżeli nie będą równe oznacza to dodatkowy koszt przebudowy. Spadek powinna mieć tylko podłoga na balkonie by prawidłowo odpływała z niego woda.

  1. Szczelność drzwi i okien

Sprawdź czy okna i drzwi otwierają się szeroko i bez problemowo. Istnieje prosty trik na sprawdzenie szczelności okna. Podczas zamykania okna wsadź między ramę i futrynę kartkę papieru, jeżeli po zamknięciu okna nie będziesz mógł wyciągnąć kartki, okno jest szczelne. Powinieneś  dostać także klucze do każdych możliwych drzwi a także skrzynek z bezpiecznikami czy licznikami, skrzynki pocztowej i wszystkich zabudować na zewnątrz takich jak garaż czy schowek na narzędzia.

  1. Odbiór telewizji i Internetu

Jeżeli masz możliwość, sprawdź wcześniej czy dom posiada wszystkie wymagane instalacje teletechniczne, pozwoli to zaoszczędzić pieniądze. Na stronie internetowej wybranego dostawcy Internetu sprawdź dostępność usługi i maksymalną przepustowość łącza. To samo w przypadku telewizji. Jeżeli dom jest z dala od miasta, sprawdź także zasięg telefonu komórkowego.

  1. Prąd w gniazdkach

Na tym etapie ciężko jest sprawdzić poprawność działania całej instalacji elektrycznej więc ograniczyć musimy się do sprawdzenia prądu w gniazdkach. Weź ze sobą próbnik lub wykorzystaj ładowarkę do telefonu bądź inne urządzenie zasilane z gniazdka. Od wykonawcy powinieneś dostać protokół pomiaru izolacji elektrycznej.

Related posts

Leave a Comment

https://codeengineers.com/pl/definition/93-x-x-1-6/Link-baiting-polska-gdansk
akcesoria dla niemowląt na jesień - rerekum.com opinie - Przydatne akcesoria dla niemowląt na jesień, tu znajdziesz wszystko.
Oferujemy przewozy całopojazdowe jak również częściowe. Anglia Polska Spedycja Oferujemy swą pomoc już na etapie decyzji o formie przesyłki, doradzamy i wspeieramy klientów. Kalkulujemy czas i cenę. Chcesz nadać paczkę, ale nie wiesz jak, nie wiesz gdzie no i zależy Ci na jak najlepszej cenie – świetnie trafiłeś – firma Eurotransport świadczy kompleksowe usługi spedycyjne zarówno w Polsce, jak i za granicą m. in. Włochy, Anglia. Wieloletnie tradycja, doświadczenie i rzetelność gwarantują jakość usług na najwyższym poziomie. Oferujemy przewozy całopojazdowe, częściowe, drobnicę oraz paczki do 30 kg, używamy pojazdów typu plandeka, izoterma, chłodnia, meblowóz, blaszak. Posiadamy zarówno auta mniejsze typu busów, jak duże ciężarówki typu tir oraz samochody z przyczepami o ładowności do 24 ton. Wiele z paczek dostarczanych przez naszą firmę dociera do adresata kolejnego dnia. Chcąc przesłać swoją paczkę, czy mebel zgłoś się do profesjonalistów – postaw na niezawodność – postaw na Eurotransport. Najlepsza jakoś, najlepsze ceny!
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243 nordic walking radomsko minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-243     
    https://oyalza.com/pl/podstawy-lamp/
    Model wojskowy Gundam modelarstwo grawerowanie grawerowanie grawerowanie narzędzie prawa igła krawędź kąt pomocniczy zakrzywiony twardy kran A5Y3     sukienki na ślub cywilny
   https://marketorio.pl/page/6880/   https://zakupolak.pl/page/886/