fbpx
BUDOWA DOM 

Blachy perforowane dekoracją budynku

Współcześni architekci wykorzystują różnorodne materiały, by przy ich pomocy stworzyć nowe, często zaskakujące realizacje. Jednym z takich tworzyw, które w ostatnich latach bardzo zyskało na popularności, jest blacha perforowana. Stosowana jest ona powszechnie w architekturze mieszkaniowej, użytkowej oraz w wykańczaniu budynków przemysłowych. Zobaczmy zatem jakie możliwość daje nam ten estetyczny i praktyczny materiał.

 

Perforowana ozdoba

 

Wiele firm na rynku oferuje blachy perforowane. Są to zarówno standardowe, gotowe wykonania, jak i tworzone na zamówienie wzory. Liderem w tej branży jest firma Perfopol, a jej produkty wykorzystywane są przez architektów w całym kraju. Wytwórca ten dostarcza blachy w wielu kształtach, o rozmaitej strukturze oraz w praktycznie dowolnym, zamówionym przez klienta kolorze. Są to estetyczne i trwałe materiały, które podkreślają nowoczesny charakter budynku oraz pełnią funkcję użytkową. W budownictwie mieszkaniowym blachy perforowane stosowane są jako elementy dekoracyjne, np. balkonów lub klatek schodowych. Używa się ich także w małej architekturze, np. w wiatach na śmietniki lub pomieszczeniach gospodarczych – sprawdź naszą ofertę na: http://www.perfopol.pl/pl/Blachy_perforowane__informacje

 

Elewacje na lata

 

Biurowce, galerie handlowe czy inne reprezentacyjne budynki, takie jak siedziby firm są obecnie projektowane tak, by generowały, jak najmniej kosztów — czy to związanych z utrzymaniem, czy też z serwisowaniem poszczególnych elementów. Dlatego tez nierdzewne panele perforowane są w nich chętnie stosowane. Ze względu na swoje walory estetyczne tworzą one ciekawe i wyróżniające się na tle innych, tradycyjnych elewacji, konstrukcje. Stalowe, malowane proszkowo elementy pozwalają na zbudowanie wyróżniającej się fasady budynku, odpornej na działanie wilgoci oraz czynników atmosferycznych. Materiał ten jest wytrzymały, estetyczny i przez długi czas będzie ozdobą każdej konstrukcji.

 

Różnorodne zastosowania

 

Blacha perforowana z powodzeniem wykorzystywana jest także do tworzenia elewacji obiektów użyteczności publicznej. Można tutaj wspomnieć o Ergo ARENA w Gdańsku, gdzie zostały wykorzystane produkty dostarczone przez firmę Perfopol. Tytanowo-cynkowe panele o różnym stopniu perforacji tworzą tam elegancką, nowoczesną i funkcjonalną powierzchnię fasady stadionu.

 

Siatki aluminiowe, kolorowe panele oraz inne elementy wyposażenia takie jak krzesła, ławki, czy nawet sufity wykonane z perforowanej blachy są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Są one łatwe w czyszczeniu i dobrze znoszą intensywną eksploatację. Warto zatem podczas tworzenia nowego projektu pamiętać o tym materiale.

 

Related posts

Leave a Comment

artykuł seo portal ogrodniczy - gardendecor opinie - Portal o tematyce ogrodniczej – nowinki, wskazówki, porady i wiele więcej! W naszym serwisie znajdziesz pomysły, które pomogą Ci stworzyć Twój ogród marzeń! Zapraszamy do bliższego zapoznania się z treściami!
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 sukces osiągnąć jak Kołtyś Michał minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6
szkolenie sep Gdańsk kursy-energetyczne.pl opinie minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315      bubba gump czapka