fbpx
DOM 

Prężność pianki montażowej – czyli ?

Każdy, kto choć raz przechodził przez remont mieszkania, bądź miał styczność z pracą na placu budowy, zdaje sobie sprawę, że w takich przedsięwzięciach, pianki montażowe są wręcz niezbędne. Nie każdy wie jednak, że na rynku dostępnych jest wiele produktów, które charakteryzują się innymi właściwościami, jak chociażby prężność – co to jest i jak wpływa na funkcjonalność pianki?

Prężność pianki montażowej – czemu jest tak ważna

Mówiąc najprościej, prężność pianki montażowej to jej możliwości zwiększania swojej objętości. Co to oznacza dla użytkowników? Jeśli potrzebują wypełnienia większej przestrzeni, powinni zaopatrzyć się w wysokoprężną piankę, która swoją objętość zwiększa nawet kilkunastokrotnie. Trzeba jednak pamiętać, że będzie ona mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a jej wewnętrzna struktura będzie niejednolita. Drugim rozwiązaniem są niskoprężne pianki montażowe, które charakteryzuje wyższa trwałość i lepsza izolacja akustyczna.

Pamiętajcie, że wysoka jakość to jeden z najważniejszych czynników wpływających na funkcjonalność produktów budowlanych, dlatego przed zakupem upewnijcie się, że kupujecie pianki montażowe od sprawdzonego dostawcy.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW