fbpx
BUDOWA DOM 

Czy ocieplanie stropodachu to dobre rozwiązanie?

Współczesne technologie umożliwiają nam stworzenie domu w pełni funkcjonalnego i przyjaznego człowiekowi. Dzięki prostym rozwiązaniom możemy w lepszy sposób ogrzać czy wyciszyć budynek. Takie możliwości dają chociażby stropodachy. Co to takiego?

 

Z czego składa się stropodach?

Konstrukcja ta jest ostatnią kondygnacją budynku i często pełni też funkcję dachu płaskiego. W budownictwie stosuje się dwa typy stropodachów. W budownictwie przemysłowym stosuje się tzw. stropodachy pełne. W budownictwie mieszkaniowym natomiast wykonuje się sześciowarstwowe warianty wentylowane. Na strop nakłada się paroizolację, która zalecana jest szczególnie nad tymi pomieszczeniami, których powietrze cechuje się dużym nasyceniem parą wodną. Kluczową dla funkcjonowania stropodachu jest warstwa termoizolacji. Wykonuje się ją z wełny mineralnej i celulozy. Pierwszy surowiec możemy podzielić na wełnę skalną i watę szklaną. Różnią się od siebie gęstością materiału. Użycie wełny gwarantuje dużą izolacyjność materiału i nie wymaga żadnej konserwacji. Nie absorbuje także wilgoci z otoczenia i jest niepalna. Dzięki temu jest bezpieczny dla domu. Wełna chroni także konstrukcję przed wszelkimi gryzoniami. To jednak nie wszystko. Dzięki niej obniżymy też poziom hałasu wewnątrz domu. Wełna jest bowiem doskonałym izolatorem akustycznym. Celuloza natomiast jest bardzo tania w produkcji. Pozyskuje się ją z papieru gazetowego, co nie wymaga dużego nakładu energii. Celuloza także jest dobrym termoizolatorem, zapobiega również rozwojowi grzybów i pleśni. Na warstwę termoizolacji przychodzi jeszcze przestrzeń powietrzna, a na nią pokrycie dachowe. Jet ono wzmocnione konstrukcją z płyt panwiowych lub korytkowych.

 

Jak wygląda ocieplanie stropodachu?

Rozwiązanie to jest bardzo przydatne w nowoczesnych domach. Dzięki nim poprawie ulega komfort termiczny. Ocieplanie stropodachu zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, dzięki czemu obniżeniu ulegają rachunki za ogrzewanie. Latem natomiast będziemy mieli wewnątrz niższą temperaturę niż na zewnątrz, co podczas upałów będzie idealnym rozwiązaniem. Ocieplanie stropodachu to nowoczesny proces, który można zamknąć podczas jednej operacji technologicznej. Zobacz tutaj więcej informacji na ten temat http://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Podczas tego procesu tworzy się bezspoinowa warstwa zapobiegająca powstawaniu mostków termicznych. Dlatego każdy, kto planuje budowę domu, powinien rozważyć ocieplanie stropodachu. Rozwiązanie to wygeneruje oszczędności i zagwarantuje komfortowe życie.

Related posts

Leave a Comment

duzy ślub jest idealny dla duzych rodzin. - zareczyny do 100 zlotych - najwieksze wyprzedaze ślubow w zasiegu twojej reki.
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach7-6 Michał Kołtyś pokonywanie strachu https://www.polishnews.com/czy-my-polacy-jestemy-gorsi-od-innych-w-marketingu
minimum 10 krotkich zdan opisujacych firme i strone w osobnych linijkach8-315 nocleg Sulejów http://dworkasztelan.pl/hotel      wymienny pasek do torebki