fbpx
BUDOWA DOM 

Domy w systemie kanadyjskim

Dom jednorodzinny – kto o takim nie marzy. Decyzja o zakupie nowego domu nie jest łatwa, zwłaszcza, gdy do wyboru mamy różne technologie budowy. Choć większość osób zapewne w pierwszej chwili pomyślałaby o tradycyjnych domach murowanych, warto poważnie zastanowić się nad ich alternatywą – to domy w systemie kanadyjskim, które zyskują na popularności ze względu na wiele zalet.

Jednym z powodów, dlaczego domy w systemie kanadyjskim są coraz częściej wybieranym wariantem, jest czas trwania budowy. Decydują się na nie osoby, które nie lubią czekać i chcą jak najszybciej wprowadzić się do nowego domu. Na sprawne tempo ich wznoszenia wpływa technologia, która jest „sucha” i polega na łączeniu ze sobą poszczególnych elementów drewnianych. Nie wymaga robienia przerw technologicznych, poza etapem wylewania fundamentów, więc czas budowy znacznie się skraca. Modułowy system pozwala również na łatwe wykonanie przebudowy w razie potrzeby.

Domy w systemie kanadyjskim nie odbiegają trwałością od domów murowanych. Choć konstrukcja takich budynków jest lekka, to ze względu na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów są niezwykle solidne. Ważne jest, aby używać certyfikowanego drewna wolnego od sęków i pęknięć, a także o odpowiedniej wilgotności oraz gładkich powierzchniach – właściwe drewno to gwarancja trwałości. Kolejną zaletą domów kanadyjskich domów szkieletowych jest to, że są ekologiczne. Drewno, ponieważ jest naturalnym surowcem, ma korzystny wpływ na zdrowie – we wnętrzach tworzy się przyjazny mikroklimat.

To nie koniec zalet domów o konstrukcji szkieletowej. Domy w systemie kanadyjskim charakteryzują się wysoką energooszczędnością. Konstrukcja domu, a więc wykorzystanie drewna i materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna czy folia wiatro- i paroizolacyjna, pozwalają uzyskać znakomite efekty wymiany ciepła – utrzymanie ciepła zimą i zachowanie optymalnej temperatury latem. Fachowo wykonana konstrukcja domu w systemie kanadyjskim jest trwała i chroni przed wilgocią, zimnem oraz hałasem.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW