fbpx
DOM 

Jak dopasować grzejniki chromowane do domu?

Odpowiedni dobór grzejników do domu ma ogromny wpływ na późniejszy komfort termiczny w każdym z pomieszczeniem. Dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami, które ułatwią właściwy zakup. O czym warto pamiętać?

 

Jakie grzejniki możemy kupić do domu?

Wybierać możemy spośród czterech rodzajów grzejników. Grzejniki ścienne to idealne rozwiązanie do montażu na ocieplonych ścianach zewnętrznych. Do ich instalacji potrzebujemy rurek, które następnie obudowujemy tynkiem lub płytami gipsowo-kartonowymi. To jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań. Inną dostępną na rynku opcją są grzejniki podłogowe. Składają się one z szeregu rur, które tworzą pętlę grzewczą na całej powierzchni podłogi. Grzejnik podłogowy instaluje się pod posadzką na styropianie pokrytym warstwą mieszanki betonowej. Mniej popularne, ale także wybierane przez Polaków są  grzejniki konwektorowe. Najczęściej występują one w wersji elektronicznej, ale nie brakuje też modeli przeznaczonych do podłączenia na stałe do instalacji C.O. Grzejniki te zasysają powietrze od dołu i ogrzewają je, dzięki czemu unosi się ono do góry. W ten sposób ciepło jest oddawane w sposób równomierny i bardzo efektywny. Natomiast na odpowiedni dobór mocy grzejnika pozwalają nam modele członowe. Moc takich urządzeń jest bowiem zależna od liczby żeber.

 

Jaką moc mają grzejniki chromowane?

Zakup grzejnika wiąże się przede wszystkim z odpowiednim doborem mocy. Ta uzależniona jest od kilku czynników. Wpływ na nią ma chociażby rodzaj budynku, wielkość danego pomieszczenia, rodzaj wentylacji oraz izolacji cieplnej budynku. Zmiennych jest więc bardzo dużo. Jeśli jednak o niczym nie zapomnimy, to uda nam się zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę oraz ograniczyć zużycie energii cieplnej. Zapotrzebowanie na moc grzewczą zależy od rodzaju izolacji. Tam, gdzie jest ona bardzo dobra, potrzeba od 70 d0 100 W/m2. W średnio izolowanych pokojach będzie już potrzebne 100-150 W/m2, a w pomieszczeniach o słabej izolacji będzie to aż 150-200 W/m2. Wpływ na wielkość grzejników ma także rodzaj instalacji grzewczej. Systemy gazowe, pompy ciepła, czy kotły kondensacyjne będą miały zupełnie inne wymagania. Współcześnie grzejniki mogą swobodnie łączyć funkcjonalność z niebanalnym wyglądem. Takie właśnie są grzejniki chromowane. To idealne urządzenie do nowoczesnej łazienki i pokoju. Do wyboru mamy bowiem modele ze specjalnie wyprofilowanymi rurkami o rozmaitych kształtach. Tego typu urządzenia są dostępne w tym miejscu https://imers.pl/. Grzejniki chromowane dodają nie tylko elegancji, ale są też bardzo praktyczne. Mogą bowiem służyć do suszenia ręczników czy drobnego prania.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW