fbpx
BUDOWA NARZĘDZIA PORADY 

Młoty hydrauliczne dla firmy budowlanej

Prowadzenie własnej firmy budowlanej wymaga wielu poświęceń, jak również ciągłych inwestycji w nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające na znaczne usprawnienie codziennej pracy. Jednym z takich usprawnień będą tutaj bez wątpienia młoty hydrauliczne do koparek i ładowarek kołowych, przy pomocy których będzie można realizować prace głównie wyburzeniowe, ale nie tylko. Co prawda, trzeba będzie liczyć się z koniecznością wyłożenia sporych pieniędzy na zakup takowego młota, niemniej jednak, w zdecydowanej większości przypadków, inwestycja zwróci się stosunkowo szybko, w postaci szybciej i taniej realizowanych zadań.

Zakup młota hydraulicznego

W pierwszej jednak kolejności, aby dobrać odpowiedni młot do posiadanej przez nas maszyny, należy wybrać się do autoryzowanego przedstawiciela jednego z wielu producentów młotów hydraulicznych działających na naszym rynku.  Tutaj istotną kwestią będą przede wszystkim gabaryty oraz masa całkowita posiadanej przez nas ładowarki, czy też mini ładowarki. Im większa maszyna, tym większy i mocniejszy młot można będzie do niej zabudować, a tym samym prace wyburzeniowe będą bardziej efektywne i szybciej realizowane. W zasadzie w większości mniejszych firm budowlanych wystarczające będzie zainwestowanie w dobrze dobrany młot hydrauliczny do miniładowarki.  Narzędzie to z pewnością spełni potrzeby tego typu firm. Warto tutaj także podkreślić, iż w większości przypadków młoty w miniładowarkach będą charakteryzować się energią uderzenia na poziomie 250 i więcej Dżuli, co jest wystarczające do większości zastosowań w małych firmach.

Montaż i eksploatacja młota hydraulicznego

Jednym z kluczowych elementów, na który należy zwrócić uwagę, jest prostota montażu młota hydraulicznego. W przypadku młotów produkowanych przez brytyjskiego producenta ARROWHEAD ROCKDRILL będziemy mieć do czynienia z łatwym montażem poprzez płytę adaptacyjną. Pozwala to na zastosowanie jednego i tego samego młota nawet do kilku maszyn, bez konieczności dokonywania przeróbek.  Do każdej maszyny musimy dokupić niezbyt kosztowną płytę adaptacyjną i wtedy bez problemów będziemy mogli wykorzystywać młot z różnymi ładowarkami. Jest to dość korzystne, bowiem młot do ładowarki kołowej, może być potrzebny, np. zaprzyjaźnionej firmie, czy też drugiej ekipie budowlanej. Sama eksploatacja sprzętu nie należy tutaj do zbyt trudnych. W większości przypadków, aby mógł on nam służyć przez odpowiednio długi okres czasu bez konieczności przeprowadzania prac serwisowych, będziemy mieć do czynienia z koniecznością utrzymania młota w odpowiedniej czystości i jego regularnego smarowania.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW