fbpx
DOM 

Montaż Fotowoltaliki w Mazowieckim – Gdzie najlepiej?

Fotowoltaika jest nie tylko w modzie, stanowi przede wszystkim konieczność rezygnacji w coraz większym zakresie z tradycyjnych paliw, jak węgiel i gaz, które zanieczyszczają atmosferę. Instalacje fotowoltaiczne w województwie mazowieckim można zobaczyć już na prywatnych posesjach i firmach, które decydują się w ten sposób uniezależnić od rosnących cen prądu, narzucanych przez zewnętrznych dostawców. Fotowoltaika zyskuje również na popularności dzięki licznym programom dofinansowującym jej zakup i montaż. Jakie możliwości pozyskania dotacji mają mieszkańcy Mazowsza i gdzie najlepiej zamówić montaż takiej instalacji?

Dotacje na fotowoltaikę na Mazowszu

Od września 2019 roku ruszył nabór wniosków o dofinansowanie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej w programie rządowym „Mój Prąd”. Oferuje on zwrot kosztów kwalifikowanych inwestycji do 50 procent, w wysokości maksymalnej 5 tys. zł. To kolejny już program ogólnopolski, w którym można starać się o zdobycie środków na instalacje fotowoltaiczne. Uruchomiony wcześniej program „Czyste Powietrze” pozwala na dokonanie termomodernizacji domów i wymianę kotłów starego typu na panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła.

Inwestorzy w Warszawie mogą pozyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne również z budżetu miasta, przeznaczonego na wykorzystanie w większym stopniu źródeł pozyskiwania energii odnawialnej, w wysokości do 15 tys. zł. Przewidziane zostały także ulgi podatkowe w wysokości 19 procent od podatku dochodowego oraz ulgi inwestycyjne dla rolników w wysokości do 25 procent.

Gdzie zamówić części i montaż instalacji fotowoltaicznych?

Do zrealizowania inwestycji, która ma nam posłużyć przez długie lata najlepiej wybrać firmę z doświadczeniem, która ma już za sobą liczne projekty tego typu. PGreen działa na rynku alternatywnych źródeł pozyskiwania energii od 2008 roku, początkowo specjalizując się w montażu kolektorów słonecznych, a obecnie oferując również sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Długoletnie doświadczenie pozwala nam na zaoferowanie naszym klientom kompleksowej obsługi inwestycji: od oszacowania zapotrzebowania na energię elektryczną, przez pomoc w pozyskiwaniu dofinansowania, sprzedaż części i montaż całej instalacji, aż do końcowego rozliczenia z dotacji finansowych. Zrealizowane i działające już na terenie Polski instalacje fotowoltaiczne, których liczba sięga ponad 700, oraz objęte 25-letnią gwarancją części stanowią najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości naszych usług i rosnącego grona zadowolonych klientów.

Sprawdź: fotowoltaika mazowieckie Pgreen

Related posts

PORTALE PARTNERÓW