fbpx
BUDOWA 

Czym jest styrobeton i jakie ma zastosowanie?

Styrobeton to specjalna zaprawa cementowa z dodatkiem styropianu. W jego składzie znajdują się: woda, cement, granulat styropianowy oraz substancja poprawiająca wytrzymałość i jednorodność całej masy. Styrobeton, jako tzw. beton lekki jest innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym na coraz większą skalę w budownictwie. Jakie dokładnie ma właściwości i dlaczego warto go stosować ?

Lekki, ale wytrzymały

Styrobeton cechują przede wszystkim bardzo dobre parametry akustyczne i termiczne. Zapewnia on świetną ochronę cieplną budynków oraz znakomicie wygłusza pomieszczenia. Jego niewątpliwą zaletą jest również fakt, iż nie nasiąka wodą. Styrobeton nie jest materiałem nośnym — stosowany jest jako izolator cieplno — akustyczny. Używany jest przede wszystkim jako dodatek do zapraw samopoziomujących. Ociepla się nim powierzchnie poziome, czyli podłogi i sufity, ale również drewniane, belkowe stropy, dachy, tarasy, czy balkony. Styrobeton świetnie sprawdzi się jako materiał wyrównujący powierzchnię zabudowanych przewodów instalacji (wodociągowej, elektrycznej, czy grzewczej). Jest to tzw. lekka wylewka, która jednak znacznie podnosi jakość wykonanych prac budowlanych i remontowych. Co ważne – styrobeton może być stosowany bezpośrednio pod warstwą ogrzewania podłogowego. Jest to substancja wytrzymała — z uwagi na mniejszą liczbę koniecznych do zastosowania połączeń materiału (spoin).

Liczne zalety

Styrobeton jest materiałem lekkim, ale bardzo odpornym na pęknięcia i uszkodzenia. Oprócz bardzo dobrych właściwości izolacyjnych, zarówno cieplnych, jak i akustycznych, jest łatwy w obróbce i nanoszeniu oraz wydajny. Jego użycie przy budowie różnego rodzaju budynków pozwoli więc na znaczne oszczędności ekonomiczne i czasowe. Nałożenie 1m3 masy styropianowo-cementowej zajmuje jedynie 5 minut, a zaprawę można przygotować bezpośrednio na placu budowy. Nadadzą się do tego zarówno nowoczesne agregaty, jak i tradycyjne betoniarki i mieszadła do zapraw. Możliwe jest oczywiście zamówienie gotowej mieszanki. Produkty świetne jakościowo, poddane ścisłej kontroli podczas całego procesu produkcji można zamówić tutaj: http://www.hirsch-porozell.pl/pl/thermozell.html

Styrobeton jest wodoodporny, mrozoodporny i niepalny (może wytrzymać do 4 godzin naporu ognia przy temperaturze ok. 1000oC). To materiał sprawdzony i bezpieczny do stosowania w budownictwie, a przy tym niedrogi. Jest idealnym zamiennikiem dla styropianu, styroduru, keramzytobetu, czy polytagobetu. Materiał nadaje się do zastosowania zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i w przypadku większych obiektów.

Styrobeton to nowoczesny produkt, który przynosi liczne korzyści inwestycyjne. Ma świetne właściwości i duże możliwości zastosowania, a co najważniejsze pozwala na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy.

Related posts

PORTALE PARTNERÓW