fbpx
DOM 

Moskitiery na drzwi balkonowe – rodzaje i sposoby montażu

Ciepłe miesiące to czas, w którym wszyscy lubimy mieć otwarte okna. Wyższa temperatura za oknem sprawia, że możemy cieszyć się przepływem ciepłego, świeżego powietrza. Niestety wraz z nim do wnętrza dostają się również nieproszeni goście, wśród których najczęściej spotykanymi są komary. Aby się przed nimi zabezpieczyć niezbędna może okazać się dobra moskitera.

Zalety moskitier na taras i balkon

Coraz częściej nie tylko w domach położonych poza miastem, ale też na osiedlach mieszkaniowych w mieście można spotkać moskitiery balkonowe. Mają one sporo zalet i są praktyczne. Wśród walorów tego rozwiązania można wymienić między innymi mocne i wyjątkowo wytrzymałe materiały, dzięki którym moskitiera wytrzyma długo, brak zmniejszonej widoczności przez moskitiery tarasowe, możliwość wykonania na wymiar i w dowolnej kolorystyce, a także to, że moskitiery balkonowe Anwis posiadają 36 miesięcy gwarancji.

Rodzaje moskitier

Moskitiery tarasowe występują w różnorodnych wariantach. Można wśród nich wymienić moskitiery ramkowe, moskitiery rolowane pionowe lub poziome, moskitiery przesuwne, a także moskitiery plisowane. Różnią się one między sobą sposobem montażu, a także przeznaczeniem.

Moskitiera ramkowa – najmniej inwazyjna

Ten rodzaj moskitiery na balkon charakteryzuje się najprostszym montażem. Mocuje się ją przy pomocy uchwytów obrotowych bezpośrednio do ramy okiennej. Sprawdzi się przy oknach, które są otwierane by zapewnić obieg powietrza.

Moskitiera rolowana

Występuje w wariancie poziomym lub pionowym i jest stosowana bardzo często w wyjściach okiennych na balkon czy taras, a także na oknach. Siatka mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów prowadnicy. Gdy zwolnimy siatkę z uchwytów spowalniacze zamontowane w mechanizmie otwierania pozwalają na nawijanie siatki bez ryzyka jej uszkodzenia.

Moskitiera otwierana

Montowane często zarówno na drzwiach, jak i oknach. Tutaj montaż jest nieco bardziej zaawansowany, gdyż tego rodzaju moskitiery mocowane są za pomocą zawiasów do fasady budynku lub do ramy okiennej. Wyposażone w uchwyt do otwierania oraz magnesy zamykające moskitierę. Magnesy spełniają tu funkcję samozamykacza, co dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

Moskitiery przesuwne

Znajdują zastosowanie w takich pomieszczeniach jak balkony, tarasy, wnęki czy też ogród zimowy. Maksymalna rozpiętość skrzydła moskitiery wynosi 200×250 cm. tego rodzaju moskitiery są dostosowane do wszystkich występujących na rynku typów okien i drzwi. Moskitiera przesuwna dostępna jest w sześciu rodzajach. Dodatkowo możliwe jest dobranie prowadnicy dopasowanej do wysokości progu.

Moskitiery plisowane

To kolejny rodzaj moskitier, które sprawdzą się świetnie w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami okiennymi, np. na patio lub na tarasie. Charakteryzują się modułową budową co przekłada się na możliwość złożenia jej w system jedno lub dwuskrzydłowy. Po złożeniu siatka moskitiery chowa się całkowicie w aluminiowym profilu.

Related posts


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fmoskitiery-na-drzwi-balkonowe-rodzaje-i-sposoby-montazu%2F&data=2021-08-13&tytul=Moskitiery na drzwi balkonowe – rodzaje i sposoby montażu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56