fbpx
DOM 

Sejf domowy – sprawdź jaki wybrać!

Choć wielu osobom sejfy wydają się sprzętem przeznaczonym jedynie dla ludzi najbardziej zamożnych, tak naprawdę okazują się przydatne w każdym domu. Wszyscy posiadamy bowiem jakieś kosztowności lub przedmioty o wartości sentymentalnej, których nie chcemy stracić. Rozważnym rozwiązaniem wydaje się także przechowywanie w sejfie większych sum pieniędzy. Wysokiej jakości sejf domowy chroni zawartość przed kradzieżą, ale również przed zniszczeniem, na przykład wskutek pożaru. Podpowiadamy, jakiego rodzaju sejf najlepiej sprawdzi się w użytku domowym.

 

Klasa bezpieczeństwa sejfu

Każdy sejf dostępny w sprzedaży posiada przypisaną klasę bezpieczeństwa. Określa ona, jak skuteczne jest zabezpieczenie zapewniane przez dany sejf. Oznaczenia bezpieczeństwa od najmniej do najbardziej bezpiecznego przedstawiają się następująco: A, B, C, S1, S2, 0, I – XII. Jakie oznaczenie powinien posiadać sejf domowy? Oczywiście jest to zależne od tego, co zamierzamy w nim przechowywać. Zakładając, iż zwykle są to pieniądze, biżuteria średniej wartości lub dokumenty, zaleca się zabezpieczenie klasy minimum S1, jednak raczej nie wyższej niż I. Sejfy o klasie wytrzymałości S1 i S2 wykazują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nieco gorzej spisują się w starciu z wysokimi temperaturami. Tym samym chcąc zabezpieczyć zawartość także na wypadek pożaru, zalecamy wybór sejfu oznaczonego rzymską cyfrą I.

 

Sejf ścienny czy wolno stojący?

Klient sklepu z sejfami ma do wyboru sprzęt ścienny lub wolno stojący. Wbudowanie sejfu w ścianę daje szereg korzyści jak choćby oszczędność miejsca. Ponadto, sejf taki wydaje się bezpieczniejszy, gdyż nie sposób wynieść go z pomieszczenia. Jeśli jednak dysponujemy nieco większą przestrzenią, możemy sobie pozwolić na sejf wolno stojący. Jeżeli jest on duży i masywny, wyniesienie go również będzie niemożliwe. Można także podwyższyć klasę bezpieczeństwa sejfu wolno stojącego poprzez przymocowanie go do podłoża.

Szeroki wybór sejfów oferuje firma Hartmann Tresore. Pod adresem https://www.hartmann-tresore.pl/branze/osoby-prywatne/ można się zapoznać z ofertą sejfów dla osób prywatnych. Wśród nich klienci znajdą zarówno sejfy ścienne, jak i podłogowe, przeznaczone do przechowywania kosztowności czy dokumentów, ale również do zabezpieczenia broni. Oferta sklepu skierowana jest zarówno do klientów zdecydowanych, jak i tych, którzy nie do końca wiedzą, czego potrzebują. Mogą oni liczyć na uzyskanie fachowej porady i pomoc w wyborze sejfu dostosowanego do ich potrzeb.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW