fbpx
DOM OGRÓD PORADY REMONT 

Taras drewniany czy kompozytowy?

Jeśli masz dom z ogrodem, domek na działce czy pokaźnych rozmiarów balkon powinieneś pomyśleć o zagospodarowaniutej wolnej przestrzeni. Oto kilka wskazówek na temat tego jak profesjonalnie urządzić Twój taras.

Korzyści i możliwości

Relaks i odpoczynek to niezmiernie ważny element życia każdego człowieka. Nie można nieustannie pracować, poświęcać się domowym obowiązkom i brać tak wiele na swoje barki. Aby porządnie wypocząć potrzeba jednak do tego odpowiedniego miejsca.

Zapewne wiele kobiet marzy o ogrodzie pełnym zieleni, z drewnianą, bujaną huśtawką, stoliczkami kawowymiwykonanymi z palet czy ogromnymi pufami. O miejscu do zabawy dla dziecka czy legowisku dla ukochanego pupila. Również mężczyźni mogą znaleźć na tarasie kącik dla siebie z miejscem na grill i bujany fotel. O ile dekoracje i kwiaty łatwo jest wymienić, o tyle sam taras powinien być wykonany solidnie by wytrzymał każdą porę roku i surowe warunki atmosferyczne. Z czego można zbudować taras?

Drewno

Sposobem na poczucie się jeszcze bliżej natury jest zastosowanie drewna do budowy tarasu. To dość wytrzymały materiał, który przy dodatkowej impregnacji posłuży nawet na kilkadziesiąt lat. Drewno jest ciepłym w dotyku, przytulnym materiałem. Dzięki różnorodnym słojom i odcieniom drewno to surowiec, który wpasuje się w każdy styl i rozmiar ogrodu.

Kompozyt

Deski kompozytowe są nowoczesnym tworzywem, przystosowanym specjalnie do budowy tarasów. Materiał ten odporny jest na korozję i trudne warunki atmosferyczne, nawet bez impregnacji, dzięki czemu trwale zachowuje pierwotny wygląd. Dostępny jest w różnych odcieniach i strukturach, a ze względu na swe wartościowe właściwości fizyczne zyskuje coraz większą popularność.

Przy budowie tarasu najlepiej zdaj się na specjalistów. Konstrukcje zewnętrzne muszą być bardziej solidne i wytrzymałe niż te wewnątrz budynku. Sprawdź ofertę na AJ – STUDIO Poznań – drewna tarasowe, deski tarasowe, tarasy drewniane tarasy kompozytowe i zapewnij sobie godne miejsce do relaksu po ciężkim dniu pracy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW