fbpx
DOM MEBLE 

Jakie meble powinny znaleźć się w przedpokoju

Idealne umeblowanie domu łączy w sobie atrakcyjność wizualną z funkcjonalnością. Niezależnie od stylu, w jakim urządzamy poszczególne pomieszczenia, ważne jest, by meble, które się w nich znajdą, były nie tylko estetyczne, ale także praktyczne. Warto tę zasadę zastosować także przy meblowaniu przedpokoju, który jest nie tylko ważnym miejscem w domu i codziennie wielokrotnie przemierzanym przez domowników, ale również stanowi jego wizytówkę.

 

Przestronna szafa

 

Wiele zależy od tego, jaką powierzchnię ma przedpokój. Jeśli jest dosyć przestronny, można sobie jak najbardziej pozwolić na wstawienie do niego dużej szafy na ubrania. Mebel w kolorze klasycznej bieli lub z frontami w barwie naturalnego drewna będzie się na pewno elegancko prezentował. W szafie po przyjściu do domu można odwiesić płaszcz czy kurtkę, a jeśli mebel posiada górną półkę, to może być ona z powodzeniem wykorzystywana na czapki, szaliki i rękawiczki. Szafa w przedpokoju pozwoli łatwiej utrzymać porządek w całym pomieszczeniu i podniesie komfort korzystania z korytarza wejściowego.

 

Szafka na buty i wieszak

 

Kompletne i w pełni komfortowe umeblowanie przedpokoju wymaga jeszcze uzupełnienia szafy o dobraną kolorystycznie pojemną szafkę na buty lub zestaw składający się z regału na obuwie, komody, wieszaka i lustra. Szafka na buty posłuży do przechowywania obuwia wyjściowego i domowego i pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca w całym pomieszczeniu, którego podłoga nie będzie już zastawiana butami. Na wierzchnim blacie szafki lub komody można położyć przed wyjściem z domu oraz po powrocie do niego torebkę czy plecak. Blat można też wykorzystać na ustawienie dekoracyjnych drobiazgów.

 

Sposób na wąski i mały przedpokój

 

O ile umeblowanie przedpokoju w kształcie zbliżonym do kwadratu i o dość dużej powierzchni nie sprawia trudności i daje sporo swobody przy doborze mebli, to inaczej się to przedstawia, gdy dysponujemy wąskim, małym i niedoświetlonym korytarzem. W takiej sytuacji należy ograniczyć ilość mebli i perfekcyjnie zagospodarować przestrzeń, unikając przytłoczenia meblami niewielkiej powierzchni. W małym przedpokoju sprawdzi się zestaw mebli z szafką na buty, wieszakiem i lustrem, który nie zabierze wiele miejsca, a jednocześnie wizualnie rozświetli i powiększy pomieszczenie. W ten sposób umeblowany i elegancko oświetlony przedpokój będzie prezentował się atrakcyjnie i znajdzie się w nim odpowiednie miejsce na kurtki, buty i na przybory do czyszczenia obuwia.

 

Swój przedpokój umeblujesz z firmą Akord

Related posts

Leave a Comment


Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=strefa-budowlana.pl%2Fjakie-meble-powinny-znalezc-sie-w-przedpokoju%2F&data=2019-06-18&tytul=Jakie meble powinny znaleźć się w przedpokoju): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /wp-content/themes/supernews/footer.php on line 56