fbpx
DOM 

Osuszanie domu – kiedy jest potrzebne i na jaki sposób najlepiej się zdecydować?

Podwyższony poziom wilgoci w domu jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, który może doprowadzić do uszkodzenia budynku. Zbierająca się wilgoć, jest również niekorzystna dla zdrowia domowników. Jeżeli w domu pojawiają się zawilgocenia na ścianach, a do tego do pomieszczenia wpływa ciepłe powietrze, to tworzą się idealne warunki, które przyczyniają się do rozwoju grzybów i pleśni, które są bardzo groźne dla zdrowia. To właśnie dlatego tak ważne jest prawidłowe osuszanie domu, w którym panuje zbyt wysoka wilgoć.

Jakie są przyczyny wilgoci w domu – osuszanie domuOsuszanie domu powinno zacząć się od rozpoznawania i wyeliminowania prawdziwej przyczyny, która prowadzi do powstania problemów. Jeżeli przyczyna zbierania się nadmiaru wilgoci nie zostanie odkryta, to osuszanie domu, fundamentów, piwnic, a także murów nie będzie dawało długotrwałych efektów. Przyczyną zawilgotnienia pomieszczeń, jest nieprawidłowo wykonana wentylacja pomieszczeń. Kolejną przyczyną może być słaba izolacja pozioma przeciwwilgociowa lub przeciwpotna. Problemy te często pojawiają się w starych budynkach.

Jak osuszać dom? Popularne i skuteczne metody

Osuszanie kondensacyjne to jedna z nieinwazyjnych metod na zmniejszenie poziomu wilgoci w budynkach. Metoda ta polega na skraplaniu pary wodnej, która unosi się w pomieszczeniu. To właśnie w ten sposób dochodzi do zmniejszenia poziomu zawilgocenia. Metoda ta sprawia, że wilgoć w domu zaczyna stopniowo opadać, a ściany stają się suche i pomieszczenie jest gotowe do użytkowania. Takie osuszanie domu może być wykonane przy pomocy specjalnego osuszacza. Urządzenie to jest wyposażone w specjalną komorę chłodzącą z wentylatorem. To właśnie w tej części dochodzi do procesu kondensacji. Woda, która zostaje zebrana po osuszaniu, może być odprowadzona do kanalizacji. Powietrze, które zostanie osuszone, jest ponownie wprowadzone do pomieszczenia.

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW