fbpx
DOM 

Osuszanie domu – kiedy jest potrzebne i na jaki sposób najlepiej się zdecydować?

Podwyższony poziom wilgoci w domu jest bardzo niekorzystnym zjawiskiem, który może doprowadzić do uszkodzenia budynku. Zbierająca się wilgoć, jest również niekorzystna dla zdrowia domowników. Jeżeli w domu pojawiają się zawilgocenia na ścianach, a do tego do pomieszczenia wpływa ciepłe powietrze, to tworzą się idealne warunki, które przyczyniają się do rozwoju grzybów i pleśni, które są bardzo groźne dla zdrowia. To właśnie dlatego tak ważne jest prawidłowe osuszanie domu, w którym panuje zbyt wysoka wilgoć.

Jakie są przyczyny wilgoci w domu – osuszanie domuOsuszanie domu powinno zacząć się od rozpoznawania i wyeliminowania prawdziwej przyczyny, która prowadzi do powstania problemów. Jeżeli przyczyna zbierania się nadmiaru wilgoci nie zostanie odkryta, to osuszanie domu, fundamentów, piwnic, a także murów nie będzie dawało długotrwałych efektów. Przyczyną zawilgotnienia pomieszczeń, jest nieprawidłowo wykonana wentylacja pomieszczeń. Kolejną przyczyną może być słaba izolacja pozioma przeciwwilgociowa lub przeciwpotna. Problemy te często pojawiają się w starych budynkach.

Jak osuszać dom? Popularne i skuteczne metody

Osuszanie kondensacyjne to jedna z nieinwazyjnych metod na zmniejszenie poziomu wilgoci w budynkach. Metoda ta polega na skraplaniu pary wodnej, która unosi się w pomieszczeniu. To właśnie w ten sposób dochodzi do zmniejszenia poziomu zawilgocenia. Metoda ta sprawia, że wilgoć w domu zaczyna stopniowo opadać, a ściany stają się suche i pomieszczenie jest gotowe do użytkowania. Takie osuszanie domu może być wykonane przy pomocy specjalnego osuszacza. Urządzenie to jest wyposażone w specjalną komorę chłodzącą z wentylatorem. To właśnie w tej części dochodzi do procesu kondensacji. Woda, która zostaje zebrana po osuszaniu, może być odprowadzona do kanalizacji. Powietrze, które zostanie osuszone, jest ponownie wprowadzone do pomieszczenia.

Related posts

Leave a Comment

Services in one place - business blog – welcome - sponsored articles info business - News from the business world-welcome
http://www.eurotransport.org/?link=7&title=polska_-_francja Przeprowadzka polska francja Indywidualnie i bardzo rozsądnie podchodzimy do kazdego zlecenia. Posiadamy zaplecze magazynowe które umożliwia przeczekanie dla ładunków. Ile razy oczekiwanie na paczkę spędzało Ci sen z powiek, jak długo wstrzymujesz się z przeprowadzką z obawy o zmarnowany czas i pieniądze? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie – firma Eurotransport zajmuje się transportem i spedycją na terenie całe Polski i za granicą. Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją, doświadczeniem i wiedzą – dla nas liczysz się Ty i Twoje potrzeby. Zajmujemy się transportem przesyłek całopojazdowych, częściowych, drobnicowych, paczkami do 30 kg, przeprowadzkami. Marzy Ci się Francja, Lazurowe Wybrzeże – tam tez dotrzemy z naszymi usługami! Do dyspozycji mamy busy, samochody ciężarowe, przyczepy, meblowozy, chłodnie i inne środki transportu. Docieramy do tysięcy miast w Polsce i Europie. Dzięki nam dystans nie ma znaczenia – zachęcamy do skorzystania z oferty i na stronę www.eurotransport.org.
Zegarki z Chin - duży wybór i szybka dostawa do domu, zapraszamy! zegarki z chin Zegarki z Chin - duży wybór i konkurencyjne ceny, zapraszamy! Lubisz tanie i modne rzeczy? Chcesz kupić zegarek, bo Twój stary odmówił posłuszeństwa? Nie przepłacaj! Zegarki z Chin to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zapraszamy!