fbpx
DOM REMONT 

Remont łazienki krok po kroku

Nawet najlepiej przygotowane pomieszczenie, po pewnym czasie wymaga remontu. Odnowienie skutecznie zakryje powstałe podczas eksploatacji mankamenty. To również świetny sposób na zmianę wyposażenia wnętrza czy też drobne korekty w planie. Dzisiaj zajmiemy się łazienką – miejscem, gdzie remont należy skrupulatnie zaplanować.

Rozpoznanie

Każda praca rozpoczyna się od skutecznego rozpoznania sytuacji. Powinniśmy zatem sprawnie określić nasze potrzeby oraz fundusze, którymi dysponujemy podczas remontu. Wymiana kabiny prysznicowej, zakup nowej pralki czy też mebli wchodzi w ogólną cenę remontu. Jeżeli zdecydujemy się na wymianę kafelków, cały koszt znacząco wzrośnie. Warto pamiętać o tym, że oprócz ceny – istotna staje się również robocizna. Wiele osób zapomina o tym istotnym aspekcie, tymczasem stanowi on dużą część całości.

Znalezienie pracowników

Chociaż większość z nas posiada tendencje do tworzenia, skomplikowany proces wymiany kafelków w łazience powinniśmy zlecić profesjonalistom. Ich dokładne oraz estetyczne ułożenie, stanowi dla nas późniejsze podłoże. Specjalistów powinniśmy szukać możliwie blisko naszego miejsca zamieszkania. Dobrym pomysłem staje się zatem wpisanie w wyszukiwarce na przykład hasła: ,,remonty Poznań” (o ile oczywiście mieszkamy w stolicy Wielkopolski).

Co powinno nas szczególnie zaniepokoić? To przede wszystkim nikłe informacje o wykonawcy lub też zbyt niska cena. Chociaż nie warto wydawać zbyt wiele, za jakość się płaci. Dlatego też starajmy się korzystać przynajmniej z usług wypośrodkowanych pod względem cenowym.

Po raz kolejny zaplanowanie

Element ten jest istotny zwłaszcza w wypadku małych mieszkań. Nie powinno się bowiem kupować nowych elementów wyposażenia, przed uporaniem ze starymi. Remonty potrafią przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też czynnik planowania staje się taki ważny.

Najpierw następuje wymiana kafelków oraz ogólne malowanie sufitu. Dopiero potem, możemy zająć się wymianą poszczególnych elementów wyposażenia. Przy zmianie ułożenia poszczególnych urządzeń w pomieszczeniu, pamiętajmy o podstawach. Ważne są chociażby przyłącza hydrauliczne oraz ogólne gniazdka elektryczne. Przewód, który ciągnie się po podłodze łazienki w całej szerokości, nie będzie w żadnym stopniu bezpieczny. Dlatego też oprócz estetyki, tak ważny jest zdrowy rozsądek.

Nie spieszmy się

Nikt z nas nie lubi remontów czy też ogólnego rozgardiaszu panującego dookoła. Niestety, ale pośpiech nie jest wskazany także w tym wypadku. Nie da się ukryć, że dobrze wykonana praca, posłuży nam na długie lata. Dlatego decyzja o remoncie powinna być przemyślana a czas wyznaczony na jego wykonanie odpowiedni.

Na samym końcu powinniśmy się skupić nad terminem, który będzie odpowiednim do wykonania prac. Oczywiście, zaleca się tutaj lato (lub też późną wiosnę/wczesną jesień). Na całe szczęście jednak, remont łazienki możemy wykonać równie dobrze o każdej porze roku. Starajmy się tylko unikać prac przy ujemnej temperaturze panującej na zewnątrz, może to sprawiać bowiem ryzyko natury hydraulicznej.

 

Related posts

Leave a Comment

PORTALE PARTNERÓW